Samoloty, trolle, beczki na wino, czyli jak świętować otwarcie nowego połączenia

Otwarcie nowego połączenia lotniczego zawsze jest hucznie świętowane na lotniskach. A jak świętowanie, to koniecznie musi być tort! Niektóre lotniska prześcigają się wręcz w tworzeniu pomysłowych ciast.

Pojawiają się nawet ciekawe rzeźby z ciasta przykryte masą cukrową lub marcepanową. Przyjmują najczęściej kształt samolotu, jednak zdarzają się również nietypowe torty. W zależności od specyfiki danego miejsca, mogą zostać zamówione torty w kształcie beczki z winem, trolla, matrioszki, latarni, a nawet wiatraka. Zdarzały się również ciasta z tramwajem, jako symbolem Lizbony.

ciasto z matrioszką
Fot. Materiały prasowe
ciasto z tramwajem
Fot. Materiały prasowe
tort z domkiem
Fot. Materiały prasowe
tort z samolotem
Fot. Materiały prasowe

Konkurs na najpiękniejszy tort

Oczywiście takie słodkości są tylko wisienką na torcie (to bardzo trafne określenie) świętowania nowej trasy, jednak doczekały się nawet własnego konkursu. W plebiscycie prowadzonym przez anna.aero, można oddać swój głos na najpiękniejszy tort, jaki pojawił się w danym sezonie. A konkurencja jest naprawdę spora. Zwłaszcza, że pojawiło się dużo nowych połączeń, w tym oczywiście są również te z Polski. Zobacz kilka niezwykłych tortów!

tort z samolotem
Fot. Materiały prasowe
tort z trollem
Fot. Materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here