Pęknięta szyba w samolocie? Żaden problem! Zakleimy ją taśmą! Linia lotnicza musi się teraz tłumaczyć

Ponoć taśmą da się wszystko naprawić. Od wyłamanego lusterka w samochodzie po… szybę w samolocie. Niecodzienny widok ujrzeli pasażerowie samolotu linii SpiceJet, kiedy zerknęli przez okno i zobaczyli, że pęknięte szkło naprawione jest przezroczystą taśmą klejącą.

Pasażer siedzący przy felernym oknie nie omieszkał zrobić zdjęcia i zamieścił je w internecie.

Linia lotnicza SpiceJet ma swoją siedzibę w Indiach i obsługuje połączenia wewnątrzkrajowe. Samolot o pękniętej szybie miał lecieć (i poleciał) z Mumbaju do New Delhi. Po burzy w mediach społecznościowych, przewoźnik musiał się mocno tłumaczyć ze stanu swojej floty, ale zrobił to dość nieudolnie.

Przede wszystkim SpiceJet stwierdził, że nie było żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa pasażerów i załogi. Kiedy jednak wytknięto mu fakt, że skoro ktoś nakleił na szybę taśmę, to musiał zauważyć pęknięcie i powinien był wymienić szkło, przewoźnik zmienił taktykę. SpiceJet stwierdził, że w idealnym stanie była jeszcze wewnętrzna szyba, która nawet bardziej chroni wnętrze niż zewnętrzna, więc w zasadzie nie był to w ogóle problem.

Nieudolne tłumaczenia wywołały jeszcze większe oburzenie, ale na korzyść linii przemawia fakt, że szyba została zastąpiona nową jeszcze przed kolejnym lotem samolotu.

8 KOMENTARZE
  1. Pewnie wymienili używając nie tej uszczelki i wkrętów o mm węższych.

  2. Stado baranów nie zna się wcale, a drze się najgłośniej. Tam uszkodzona była szyba wewnętrzna, której w ogóle mogłoby nie być. Jej zadaniem jest ochrona szyby zewnętrznej przed baranami właśnie, aby nie uszkodzili szczelności kadłubu. Oraz przed zimnem itp. Mogli ją zakleic szara taśma aby nie było nic widać.

  3. Naklejona naklejka na szybę

  4. to chyba linie lotnicze trzaskowski airline😂

  5. A wPisowe trolle wszędzie

  6. Inż ma rację. Uszkodzona jest wewnętrzna pleksa nie mająca nic wspólnego z bezpieczeństwem. Możliwe, że linie planowały wymianę tego elementu przy najbliższym dłuższym postoju maszyny na ziemi a do tego czasu zaklejono pęknięcie taśmą. Bicie piany zrobiono i tyle w temacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here