Jesteś na tyle odważny, żeby tam wejść? Infinity pool na szczycie wieżowca… zupełnie bez widocznych krawędzi!

To nie będzie atrakcja dla ludzi o słabych nerwach. Na szczycie wieżowca w Londynie powstanie basen bez żadnych widocznych krawędzi. Żadnych!

360-stopniowy infinity pool będzie się znajdował w wieżowcu o nazwie Infinity London i będzie jedynym takim miejscem na świecie. Za projekt odpowiada firma Compass Pools. Zbiornik pomieści 600 000 litrów wody, a zamiast ścian będzie miał akrylowe, całkowicie przezroczyste tafle. Basen będzie się znajdował na 55 piętrze, zatem widoki na miasto zapowiadają się niesamowicie.

Fot. Compass Pools

Nie są znane konkrety dotyczące tej konstrukcji. Jednym z od razu nasuwających się pytań jest to, w jaki sposób będzie się do tego basenu wchodzić i z niego wychodzić. Na wizualizacji nie widać ani schodów, ani innego rozwiązania. A widać wszystko, skoro basen nie ma żadnych utrudniających widoczność ścian. Projektanci twierdzą, że wejście będzie rodzajem wysuwanej od dołu spiralnej klatki schodowej, ale najwyraźniej na rozwinięcie tej koncepcji przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Przezroczyste ściany to nie wszystko, co w basenie będzie transparentne. Część podłogi również taka będzie, przez co możliwe stanie się spoglądanie do wnętrza budynku. 5 najwyższych pięter będzie należało do hotelu, w tym także basen na szczycie. Budowa ma ruszyć w 2020 roku, termin ukończenia nie jest jeszcze znany.

Fot. Compass Pools

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here