Gdzie najszybciej i najwięcej przybywa turystów? Na jakich kierunkach można się spodziewać najwyższych wzrostów? I w końcu: w jakie piękne miejsca jechać, zanim zaleje je fala turystów? Na te pytania można znaleźć odpowiedź w raporcie Światowej Organizacji Turystyki. Poniżej znajdziesz 10 najszybciej rozwijających się kierunków turystycznych na świecie.

Raport obejmuje dane statystyczne z 2017 roku i dotyczy międzynarodowej turystki na całym świecie. Wynika z niego, że największe wzrosty odnotowały dwa regiony: Europa (wzrost o 8%) i Afryka (wzrost o 9%). Na całym świecie sektor turystyki wzrósł o 7% w porównaniu z rokiem 2016, sięgając zawrotnej liczby 1323 milionów podróżnych. To najwyższy taki wzrost od 2010 roku.

Największe wzrosty procentowe w 2017 roku odnotowały kraje, które wcześniej zmagały się z problemami dotyczącymi bezpieczeństwa. Liczba podróżnych w Egipcie podniosła się aż o 55,1%, w Togo o 46,7%, natomiast w Palestynie o 25,7%. Oto pierwsza dziesiątka krajów o największym procentowym przyroście turystów w 2017 roku:

10Macedonia

Fot. Bigstock

Macedonia odnotowała w tym roku wzrost liczby turystów o 23,5%. Tym samym znalazła się na 10 miejscu w rankingu najszybciej rozwijających się kierunków turystycznych na świecie.

Macedonia najchętniej odwiedzana jest przez Turków, Serbów, Greków, Holendrów i Bułgarów. Oprócz największych miast, takich jak Skopje czy Ochryda, turyści lubią podziwiać tamtejszą przyrodę – jeziora  (Presba, Berowo) oraz parki narodowe (Pelister, Galiczica, Mawrowo). 

Poleć do Macedonii

Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here