Zmiany przy wjeździe do Wielkiej Brytanii. Co to oznacza dla Polaków?

Podróżni z siedmiu nowych krajów będą mogli wjeżdżać na teren Wielkiej Brytanii bez konieczności odbywania kwarantanny. Wśród tych państw zabrakło Polski. 

Kanada, Dania, Lichtenstein, Litwa, Szwajcaria, Finlandia i portugalskie Azory zostały wpisane na brytyjską zieloną listę podróżną. Oznacza to, że podróżni z tych miejsc mogą bez kwarantanny przyjeżdżać na Wyspy Brytyjskie, niezależnie od bycia zaszczepionym. To ostatnie zmiany w wakacyjnym dostępie do Wielkiej Brytanii. Wspomniane państwa znajdowały się wcześniej na żółtej liście. Zmiany wejdą w życie od 30 sierpnia. 

Jak będą wyglądać podróże z Polski do Wielkiej Brytanii?

Ku rozczarowaniu wielu osób, Polska nie trafiła na zieloną listę, przez co przylot na Wyspy Brytyjskie nadal wiązać się dla nas będzie z kwarantanną, o ile nie wykaże się odbycia szczepienia. Kolejna rewizja list ma nastąpić dopiero 16 września, a jej ewentualne zmiany wejdą w życie po kilku dniach.

Przepisy wjazdowe do Wielkiej Brytanii dla osób przylatujących z Polski wyglądają następująco:

  • osoby w pełni zaszczepione po przylocie muszą wykupić i zrobić test na Covid 19. Dotyczy to także osób poniżej 18 roku życia. 
  • osoby nie spełniające kryterium bycia zaszczepionym w pełni muszą po przylocie udać się na kwarantannę na okres 10 dni (w miejscu zamieszkania albo w wybranym przez siebie lokalu). Muszą także wykonać dwa testy – pierwszy do drugiego dnia po przylocie, kolejny 8 dnia.

Tutaj znajdziesz tanie loty do Wielkiej Brytanii

Pozostałe zmiany na brytyjskich listach

Z kolei z żółtej na czerwoną listę spadły Czarnogóra i Tajlandia. Oznacza to, że prawo wjazdu na Wyspy będą mieli jedynie obywatele i rezydenci Wielkiej Brytanii, przy czym obowiązywać ich będzie obowiązkowa 11-dniowa kwarantanna w specjalnie wyznaczonych płatnych hotelach. Wszystkie opłaty związane z pobytem pokrywać będą podróżni, co może wiązać się ze sporymi kosztami. 

Po wprowadzonych zmianach, od poniedziałku na zielonej liście znajdować się będą 43 państwa, natomiast na czerwonej 62.  

Aleksandra Ryś
Aleksandra Ryś
Redaktor Tanie-Loty.pl, prowadzi również własnego bloga podróżniczego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania globtroterka. Mistrzyni wyłapywania okazji i latania za grosze. W wolnym czasie planuje kolejne wojaże.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,895ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze