Zmiany na szczycie! Mamy nową największą linię lotniczą w Europie

Największa linia lotnicza w Europie jest tylko jedna. 

Ryanair odzyskał pierwsze miejsce w rankingu największych linii lotniczych w Europie. Przewozi on najwięcej pasażerów ze wszystkich przewoźników. Tylko w 2019 roku było ich aż 152,4 miliona!

W statystykach liczone są również linie należące do Ryanaira, czyli LaudaMotion i Malta Air. To czyni Ryanaira większym od Lufthansy, która zajęła pierwsze miejsce w zeszłym roku. Irlandzki tani przewoźnik może się pochwalić 9% wzrostem liczby pasażerów. W 2018 roku miały miejsce strajki, które mocno odbiły się na statusie linii, sprawiając że z jej usług skorzystało wtedy 140,2 miliona osób.

Pierwsza piątka największych w Europie

Na drugim miejscu znalazła się Lufthansa, która przewiozła w 2019 roku 145,1 miliona pasażerów. Niemiecki przewoźnik odnotował 2,3% wzrost, pomimo zmniejszenia ruchu u swoich dwóch niskokosztowych linii – Eurowings i Brussels Airline.

Trzecie miejsce zajęła International Airline Group, międzynarodowa korporacja linii lotniczych Iberia oraz British Airways. Odnotowała ona ruch większy o 4,7% w stosunku do roku poprzedniego, przewożąc 112,9 miliona pasażerów. Na czwartym miejscu znalazł się sojusz Air France/KLM (104,2 miliona pasażerów), a pierwszą piątkę największych linii lotniczych Europy zamyka Easy Jet (103 miliony pasażerów – dane szacunkowe, przewoźnik nie ujawnił jeszcze oficjalnego zestawienia za poprzedni rok).

5 KOMENTARZE
  1. Mamy? Czyli kto?

  2. Źle napisany tytuł „nie mamy” tylko wiemy jaka jest największą linia lotnicza w Eurapie

  3. Oprócz British Airways i Iberi IAG ma również pod swoimi skrzydłami Aer Lingus 👍🏻

  4. A super lot z polski nic nie wozi a i tak jest wielki

  5. A co na to święta Greta?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here