Żeby wjechać do tego kraju potrzeba aż trzech testów na Covid. Zmiany już od dzisiaj!

Przyzwyczailiśmy się do tego, że żeby wjechać do danego kraju, potrzebny jest zazwyczaj test na Covid lub Unijny Certyfikat Covid. Jednak w przypadku Cypru to nie wystarczy. Od dzisiaj potrzebne będą aż trzy testy!

Z uwagi na znaczne pogorszenie się sytuacji epidemicznej, władze Republiki Cypryjskiej czasowo dodatkowo zaostrzyły wymogi wjazdowe. Od 4 stycznia 2022 r. od godz. 23:00 do 15 stycznia 2022 r. do godz. 23:59 pasażerowie powyżej 12 roku życia przybywający na Cypr zobowiązani są wykonać trzy testy na obecność koronawirusa:

  • pierwszy – test PCR wykonany nie wcześniej niż 48 godzin przed wylotem;
  • drugi – test PCR wykonany na lotnisku po przylocie. Koszt badania pokrywa pasażer (cena wynosi 15 EUR na lotnisku w Larnace i 19 EUR na lotnisku w Pafos). Do czasu otrzymania wyniku (z reguły 3-4 godziny) należy pozostać w samoizolacji w hotelu lub miejscu zamieszkania;
  • trzeci – szybki test antygenowy po upływie 72 godzin od przylotu. Test można wykonać bezpłatnie na podstawie karty pokładowej oraz dokumentu tożsamości w jednym z punktów, których lista dostępna jest tutaj. W okresie poprzedzającym wykonanie tego testu nie trzeba pozostawać w samoizolacji, jednak zalecane jest ograniczenie aktywności i kontaktów.

Testy PCR dotyczą bezwzględnie wszystkich osób, niezależnie od ilości przyjętych dawek szczepionki lub/oraz posiadania statusu ozdrowieńca. Z szybkiego testu antygenowego po upływie 72 godzin od przylotu zwolnieni są pasażerowie, którzy przyjęli dawkę przypominającą szczepionki.

Czas obowiązywania zaostrzonych regulacji może ulec przedłużeniu w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej.

Ambasada Polski na Cyprze przypomina także o obowiązku wypełnienia w przeciągu 48 godzin przed wylotem przez wszystkich pasażerów formularza na stronie www.cyprusflightpass.gov.cy.

Źródło: gov.pl

Poprzedni artykułNajlepsze tanie linie lotnicze na świecie 2021 (TOP20). Niektórych możesz nawet nie znać
Następny artykułChyba jeszcze nigdy nie widziałeś na pokładzie tego, co pasażerowie lecący do Gdańska! WOW!
blank
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here