Zatrzęsła się ziemia na Wyspach Kanaryjskich. Kilkaset wstrząsów w ciągu doby

Wstrząsy o sile 4 stopni w skali Richtera odnotowano w ciągu ostatniej doby w rejonie Wysp Kanaryjskich. Było ich kilkaset, jednak były na tyle słabe, że nie zagrażały ludziom ani budynkom. Ziemia trzęsła się najbardziej na wyspie La Palma. 

Trzęsienie ziemi było najmocniej odczuwalne w rejonie El Paso, na szczęście nikt nie ucierpiał. Jednak wstrząsy występowały na każdej wysp, choć zdecydowanie słabiej. Były za to częste i liczne. 

Badacze z Kanaryjskiego instytutu Wulkanologii za przyczynę trzęsienia uznali wzmożoną aktywność wulkanu Cumbre Vieja, która rozpoczęła się już w sobotę. Wzmożona aktywność sejsmiczna występuje w ostatnim czasie również w kontynentalnej części Hiszpanii, a konkretnie w Andaluzji.


Wyspy Kanaryjskie a Covid-19

Przypominamy, że by lecieć na Wyspy Kanaryjskie w tym momencie z Polski nie jest potrzebny Unijny Certyfikat Covid, jednak jeśli planujecie zatrzymać się w hotelu lub hostelu musicie przedstawić jeden z dokumentów:

  • negatywny wynik testu diagnostycznego na aktywne zakażenie COVID-19, wykonanego w ciągu 72 godzin przed przybyciem na Wyspy Kanaryjskie (PCR, TMA lub test antygenowy).
  • Oficjalny dokument potwierdzający, że podróżni przyjęli pełny cykl szczepienia w ciągu 12 miesięcy przed podróżą lub co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 zatwierdzonej przez Europejską Agencję Leków (EMA) lub WHO co najmniej 15 dni przed podróżą w ciągu ostatnich czterech miesięcy.
  • oficjalne zaświadczenie lekarskiego o przejściu COVID-19 co najmniej 6 miesięcy temu.

Nie dotyczy to osób dzieci do lat 12. Tutaj znajdziesz tanie loty na Wyspy Kanaryjskie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here