Wybrano najlepsze hostele na świecie. Tu tanio nie oznacza kiepsko!

Te obiekty zdecydowanie mogą odczarować opinię wielu osób, na temat nocowania w hostelach. Portal Hostelsword.com przyznał Hoscary czyli nagrody dla najlepszych hosteli na świecie. Wyróżnione obiekty udowadniają, że niska cena wcale nie musi iść w parze z wątpliwą jakością. Nagrody przyznano w kilku kategoriach m. in. obiekt najlepszy dla podróżujących solo czy najbardziej popularny hostel. Sprawdź, które miejsca w tym roku uznano za najlepsze hostele na świecie.

Najlepsze hostele na świecie (top 10)

Warto zaznaczyć, że nagrody przyznano na podstawie recenzji milionów klientów, którzy oceniali wygodę, atmosferę, udogodnienia i inne czynniki, które wpływały na jakość ich pobytu. Najlepszym hostelem na świecie okazał się w tym roku The RoadHouse zlokalizowany w czeskiej Pradze. Czym wyróżnia się ten obiekt na tle innych? Odwiedzający cenią go za rodzinną atmosferę, przyjazną obsługę, liczne udogodnienia i dodatkowe atrakcje. Za noc w pokoju wieloosobowym trzeba zapłacić około 113 zł. Ten hostel to już legenda. Warto pomyśleć o rezerwacji z wyprzedzeniem, ponieważ ciężko w nim o miejsce na ostatnią chwilę .

Najlepsze hostele na świecie

The RoadHouse, Praga, Czechy. Źródło: Booking.com

Pozostałe obiekty wyróżnione w tej kategorii to:

  • Soul Kitchen – Sankt Petersburg, Rosja
  • Hostel One Miru – Praga, Czechy
  • Cozy Nook Hotel – Da Lat, Vietnam
  • Adventure Q2 Hostel — Queenstown, Nowa Zelandia
  • Adventure Queenstown Hostel — Queenstown, Nowa Zelandia
  • The House of Sandeman — Porto, Portugalia
  • Hostel Lullaby — Chiang Mai, Tajlandia
  • Hostel Majdas — Mostar, Bośnia I Hercegowina
  • Star Hostel — Tajpej, Tajwan

Zwycięzcy w pozostałych kategoriach

Wybrano również najlepsze hostele na świecie dla kobiet. W tej kategorii zwyciężył We Love F Tourists w Lizbonie. Nie zapomniano oczywiście o panach. Najlepszym miejscem noclegowym dla mężczyzn to Hostel One Paralelo w Barcelonie. W rankingu doceniono również nowo powstałe obiekty, które ułożono w kategorie pod względem ich wielkości. Hostele, które już wkrótce mogą namieszać w tym rankingu to: The House of Sandeman w Porto, Hostel One w Madrycie, The Romehello Hostel w Rzymie oraz Anda Venice w Wenecji. Szczególną uwagę warto zwrócić na ten ostatni, który oferuje ponad 350 miejsc noclegowych. Aby jeszcze bardziej zintegrować gości, hostel udostępnia na swojej stronie internetowej informacje o tym jakiej narodowości podróżnicy znajdują się obecnie w obiekcie.

Anda Venice Hostel, Wenecja — najlepsze hotele na świecie

Anda Venice Hostel, Wenecja, Włochy. Źródło: booking.com

Hostele, które znajdziesz w tym zestawieniu zdecydowanie odczarowują przekonanie, że ten typ obiektów to okazja do taniego ale niezbyt komfortowego noclegu. Nowoczesne wnętrza, przyjazna atmosfera i ciekawe rozwiązania powinny Cię przekonać, że nocleg w hostelu jest bardzo dobrym wyborem. A skoro już o cenach mowa to najtańsze obiekty, które znalazły się w zestawieniu oferują noclegi już od 19 zł za dobę! Brzmi kusząco, prawda?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here