Wybierasz się w tym roku do Chorwacji? Szykuje się tam nowa atrakcja dla odważnych

Chorwacja jest magicznym miejscem na wakacje, pewnie dobrze o tym wiesz. Widoki robią swoje. A do tego jeśli żeglujesz, to już pełen pakiet pozytywnych odczuć masz w kieszeni. Ale kraj ma też dużo do zaoferowania tym, którzy lubią zwiedzać. W słynnym chorwackim Parku Narodowym Krka ma powstać nowa atrakcja turystyczna. Wiszący most łączący brzegi kanionu rzeki na pewno wzbudzi zainteresowanie turystów.

Wiszący most nad kanionem

462-metrowy, wiszący most w Chorwacji nad rzeką Krką będzie łączył średniowieczne fortece Nečven i Trošenj.

Jak informuje onet.pl, nowy most nad kanionem będzie miał długość 462,5 m i będzie trzecim najdłuższym wiszącym mostem dla pieszych na świecie. W centralnym punkcie konstrukcja będzie zawieszona 140 m nad rzeką, a szerokość kładki wyniesie 160 cm. Most ma łączyć w sobie funkcję ścieżki dla pieszych i punktu widokowego. Konstrukcja ma być tak stworzona, aby nie zaburzała harmonijnego krajobrazu parku narodowego.

Krka uważana jest za najpiękniejszą rzekę krasową Chorwacji. Przepływa przez środkową Dalmację między płaskowyżem rzeki Čikola i Dalmatyńską Zagorą. Miejsce to każdego roku przyciąga tysiące turystów, a dzięki nowej atrakcji ta liczba może jeszcze wzrosnąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here