Wracamy do latania jak przed pandemią! Dane tego lotniska to potwierdzają

Pierwszy pełny miesiąc sezonu letniego potwierdza szybką odbudowę ruchu pasażerskiego w Polsce. Widzimy to na przykładzie lotniska Warszawa Modlin.

W kwietniu z usług portu lotniczego korzystało 267 919 pasażerów i obsłużono na nim 1 948 operacji lotniczych. Jak te wyniki mają się do danych sprzed pandemii? Bardzo dobrze. Można powiedzieć, że wróciliśmy do poziomu z 2019 roku, a nawet nieznacznie go przekroczyliśmy. Wolumen pasażerów to 97,1% liczby pasażerów z 2019 roku, zaś liczba operacji startów i lądowań wzrosła o 1,5% w porównaniu z kwietniem 2019.

Oczywiście jeśli porównujemy rok 2022 i zeszły rok, to te wzrosty są ogromne:

Szczególnie wysokie wzrosty odnotowano w porównaniu z kwietniem 2021 r.: 1198,7% obsłużonych pasażerów i 367,5% operacji.

Także miesiąc do miesiąca widzimy wzrosty:

Biorąc pod uwagę wyniki marca 2022 roku, widoczna jest również wysoka dynamika wzrostu ruchu pasażerskiego. W stosunku do trzeciego miesiąca tego roku liczba pasażerów w kwietniu zwiększyła się o 26,7%, a operacji lotniczych o 8,8%.

Dokąd latamy z Modlina?

W minionym miesiącu pasażerowie lotniska najczęściej wybierali Londyn, a w następnej kolejności Dublin, Bergamo, Rzym i Paryż.

Pierwszy pełny miesiąc sezonu letniego rozpoczęliśmy z bardzo dobrymi wynikami przewozowymi, które zbliżyły się do wyników ostatniego roku przedpandemicznego. Kolejne miesiące sezonu zapowiadają się wręcz rekordowo, ponieważ spodziewamy się przekroczenia wyników roku 2019. Gdyby nie trwająca w Ukrainie wojna, siatka lotniska byłaby bogatsza o 4 ukraińskie kierunki, a wyniki przewozowe byłyby jeszcze wyższe – mówi Tomasz Szymczak, p. o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Nowości z Modlina

Do rozkładu lotów w sezonie Lato 2022 wróciły po przerwie dwa bardzo ciekawe turystycznie kierunki, obsługiwane przez Ryanair: Piza i Trapani. Począwszy od maja, siatka połączeń lotniska zostanie wzbogacona o kolejne dwa nowe, międzynarodowe kierunki: Budapeszt i Kowno. Hitem tegorocznego sezonu dla pasażerów planujących swój wypoczynek nad polskim morzem może okazać się, wznawiane po kilkuletniej przerwie, połączenie krajowe do Szczecina-Goleniowa.

W sezonie Lato 2022 siatka połączeń lotniska obejmie łącznie 57 kierunków.

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,890ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze