Wakacje z Katowic? Sprawdź letnią siatkę połączeń z Ryanair

Ryanair świętował dziś 15-lecie swojej obecności na lotnisku w Katowicach. Korzystając z okazji, linia ogłosiła największy w historii rozkład lotów na lato z Katowic. Przewoźnik będzie oferował w sezonie Lato 2022 aż 14 tras, w tym jedną nową.

Nowa trasa to połączeni do Wenecji. Ale w siatce znajdują się też typowo wakacyjne kierunki jak Alghero na Sardynii, Katania na Sycylii czy Pafos na Cyprze.

Na lotnisku będzie stacjonował już siódmy samolot przewoźnika.

Więcej połączeń niż przed pandemią

Ryanair będzie wykonywał w Katowice Airport w sezonie Lato 2022 ponad 60 lotów tygodniowo (rozkładowo), o ponad 40 więcej niż w przed-pandemicznym sezonie Lato 2019 oferując mieszkańcom Śląska połączenia do największych miast Europy jak Ateny, Londyn lub Mediolan oraz do najpopularniejszych kurortów wakacyjnych jak Sardynia, Sycylia czy Cypr. Ruch rozkładowy będzie obsługiwany przez 2 samoloty, natomiast największy w historii program lotów charterowych aż przez 5 maszyn.

W Katowicach, Michał Kaczmarzyk, Prezes Buzz – linii wchodzącej w skład Grupy Ryanair powiedział: “Jako linia lotnicza nr 1 w Polsce i w Europie cieszymy się mogąc świętować 15-lecie operacji w Katowice Airport i ogłosić największy w historii program lotów. W sezonie Lato 2022 będziemy wykonywali ponad 60 lotów tygodniowo (rozkładowo) na 14 trasach, w tym 1 nowej do Wenecji oraz wielu innych wakacyjnych kierunkach m. in. na Sardynię, Sycylię oraz Cypr. Nasz ruch rozkładowy będzie obsługiwany przez 2 samoloty, natomiast największy w historii program lotów charterowych aż przez 5 maszyn.

Artur Tomasik, Prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, powiedział: „Ryanair pierwsze połączenie z Katowice Airport uruchomił w 2007 roku, a w październiku 2019 roku otworzył tutaj bazę. Od początku obecności linii w Pyrzowicach nasza współpraca układa się bardzo dobrze. Grupa Ryanair to profesjonalny, przewidywalny i stabilny partner biznesowy. Cieszymy się, że po trwającym dwa lata kryzysie wywołanym przez pandemię koronawirusa, linia tak szybko odbudowuje swoją ofertę na pyrzowickim lotnisku i kontynuuje dynamiczny rozwój bazy. Nasz port jest liderem w segmencie przewozów czarterowych w Polsce. W najlepszym w historii lotniska 2019 roku z 4,84 mln obsłużonych pasażerów, ponad 2 mln podróżowało na rejsach realizowanych na zlecenie touroperatorów. Już wtedy udział grupy Ryanair w tym ruchu był znaczący. Dzięki dodaniu w tym sezonie letnim piątego samolotu do obsługi połączeń czarterowych, udział grupy Ryanair w segmencie pyrzowickich czarterów zdecydowanie wzrośnie”

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,890ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze