W tych butach nie wpuszczą cię do Cinque Terre i jeszcze wlepią mandat

Wybrzeże Cinque Terre jest jednym z najpiękniejszych miejsc we Włoszech. Urocze miasteczka przytulone do klifów, z różnokolorowymi fasadami domów, stanowią perełkę, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 

Nic dziwnego, że przyjeżdżają tam rocznie setki tysięcy turystów. Jednak od tego lata osoby w klapkach i japonkach mogą się srodze rozczarować. Władze Cinque Terre wprowadziły zakaz wchodzenia na teren Parku Narodowego właśnie w takim lichym obuwiu. Zignorowanie zakazu będzie się wiązało z koniecznością zapłacenia mandatu w wysokości od 50 do 2500 euro.

Zakaz zostanie wprowadzony już w tegoroczne wakacji. Wszystko ze względu na rosnącą liczbę akcji ratunkowych, które muszą wykonywać włoscy ratownicy górscy. Okazuje się, że ogromna liczba turystów wychodzi na górskie szlaki parku narodowego zupełnie nieprzygotowana. Nie mogąc sobie poradzić z trudnym terenem w klapkach na nogach, wzywają pomocy. To z kolei naraża państwo na olbrzymie, niepotrzebne koszty. Poza tym zwiększa zagrożenie w przypadku prawdziwego niebezpieczeństwa.


Informacje o zakazie i mandatach będą umieszczone przed wejściami na teren Cinque Terre oraz w internecie. Każda osoba, która będzie chciała kupić specjalną kartę potrzebną do przemieszczania się po terenie parku, będzie musiała przeczytać informację o nowych regulacjach prawnych.

1 KOMENTARZ

  1. W rzeczywistości nie wygląda aż tak kolorowo jak na zdjęciach. Zdjęcia są mocno „przebarwione”! Ale i tak jest tam pięknie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here