Uważaj! Już od dzisiaj do tego europejskiego kraju nie wlecisz bez negatywnego wyniku testu na COVID-19. Także tranzyt objęty tym wymogiem!

Holenderskie władze zdecydowały o wprowadzeniu od 29 grudnia br. obowiązku okazania przez osoby przekraczające granicę kraju samolotem, pociągiem, autokarem, statkiem i promem negatywnego wyniku testu na COVID-19 oraz podpisanego oświadczenia.

Testy, ale tylko PCR!

Podróżni (osoby 13+) są zobowiązani okazać przewoźnikowi negatywny wynik testu molekularnego PCR na Sars-Cov-2/COVID-19. Inny rodzaj testu, w tym test ekspresowy, nie jest uznawany za ważny. Wynik testu musi zostać okazany w j. angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim lub niderlandzkim i zawierać nazwę instytutu lub laboratorium, który test wykonał. Dane pacjenta muszą być zgodne z dokumentem podróży, a test nie może być wykonany wcześniej niż 72 godziny przed wjazdem do Holandii. Wynik testu musi być znany przed rozpoczęciem podróży.

Przewoźnicy muszą sprawdzać czy pasażer posiada odpowiednie dokumenty, przed wpuszczeniem go na pokład, dlatego podróżni bez negatywnego wyniku badania na koronawirusa nie będą mogli odbyć lotu.


Z powyższego obowiązku wyłączone są m.in. osoby podróżujące bezpośrednio z krajów, które nie są sklasyfikowane jako obszary wysokiego ryzyka, pracownicy przygraniczni i studenci z obszarów przygranicznych, osoby pracujące przy transporcie towarów i inny niezbędny personel transportowy, personel statków powietrznych, wycieczkowych i załogi promów podczas podróży w ramach wykonywania obowiązków służbowych. Szczegóły wyłączeń na stronie.

Oprócz testu także kwarantanna

Negatywny wynik testu nie zastępuje stanowczego zalecenia 10-dniowej kwarantanny po wjeździe do Holandii.

Negatywny wynik testu nie zwalnia z obowiązku posiadania wypełnionego oświadczenia zdrowotnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here