Tyle zarabiają piloci w Emirates

Emirates wkrótce rusza z kampanią rekrutacyjną w RPA, Bahrajnie i Singapurze. Tuż przed jej rozpoczęciem linia ujawniła zarobki pilotów.

Zarobki pilotów niekiedy pozostają w sferze domniemywań i spekulacji. Jedni twierdzą, że są bardzo wysokie, inni protestują, żądając podwyższenia płac. Jak to zwykle w życiu bywa, prawda leży po środku i w dużej mierze zależy od linii lotniczej i rodzaju pilotowanych samolotów.

Zarobki pilotów w Emirates

Zgodnie z danymi podanymi przez Emirates, kapitanom Airbusów A380 i Boeingów 777 oferowane jest miesięczne wynagrodzenie w wysokości 16 013 dolarów. Kwota ta obejmuje miesięczne średnie podstawowe wynagrodzenie oraz uśrednione dodatki za wylatane godziny (11 633 dolarów). Dodatkowo pilotom przysługują 4 380 dolarów dodatku mieszkaniowego.

Pilotom Emirates przysługują również 42 dni urlopu wypoczynkowego oraz dodatki na szkolenia, ubezpieczenia (w tym na życie, wypadkowe, medyczne i dentystyczne) oraz inne bonusy, zależne od wysługi lat. Po zrezygnowaniu z pracy, gdy trwała ona ponad 5 lat, mają również prawa do świadczeń z tytułu świadczeń zapomogowych.

3 KOMENTARZE
  1. ktoś zapomniał dodać, że w ZEA nie płaci sie podatków, nie są odprowadzane również żadne składki emerytalne – mówiąc wprost pilot nie ma co liczyć na emeryturę. Dodajmy również że kwota obejmuje czas pracy około 90 godzin miesięcznie.
    Wypada to blado z powównaniu z Lufthansą, Qantas, Singapoore Airlines i wieloma innymi gdzie pilot dostaje podobną kwotę netto, (po odjęciu składek emerytalnych, podatków itp). A przepracować musi około 30 godzin mniej niż pilot Emirates.
    Więc jak zwykle dużo krzyku o nic – rzeczywistość wcale nie jest aż taka bajkowa.
    Działy kadr linii lotniczych zalewane są podaniami o pracę wysyłanym przez pilotów emirates..

  2. Avatar Nie moge powiedziec,jak mam na imię

    Przeciez Ci piloci z Emirates zarabiaja więcej ok.20 tys. lub 30 tys. $.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here