Turcja zwalnia zaszczepionych i ozdrowieńców z testów na Covid!

Turcja postanowiła sprawić podróżnym z Polski prezent z okazji Dnia Dziecka. Od dzisiaj zaszczepieni i ozdrowieńcy nie muszą posiadać negatywnego wyniku testu na Covid.

Przybywający do Turcji są zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR wykonanego w ciągu ostatnich 72 godzin przed przybyciem do Republiki Turcji lub antygenowego wykonanego nie później niż 48 godzin przed przybyciem do Republiki Turcji, ale pewne grupy są zwolnione z tego obowiązku.

Test nie jest wymagany od:

  • zaszczepionych, czyli od osób, które, minimum 14 dni przed przybyciem do Turcji otrzymały drugą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 i posiadają odpowiednie zaświadczenie,
  • ozdrowieńców, czyli osób, które w ciągu ostatnich 6 m-cy przed przybyciem do Turcji chorowały na COVID-19 i posiadają stosowne zaświadczenie,
  • dzieci do 6 roku życia,
  • dzieci w wieku 6-18 lat, jeżeli ich rodzice są zaszczepieni,

Warto wiedzieć, że osoby, które nie przedstawią negatywnych wyników testu PCR lub nie spełniają wymogów zwalniających z obowiązku posiadania negatywnego wyniku testu, nie zostaną wpuszczone na pokład samolotu.

Cp z tranzytem? Negatywny wynik testu nie jest konieczny przy podróżach tranzytowych drogą lotnicza przez Turcję, poza sytuacjami w których kraj docelowy wymaga takiego zaświadczenia.

Oprócz negatywnego wyniku testu lub zaświadczenia kwalifikującego do zwolnienia testu, każdy podróżny przylatujący do Turcji musi wypełnić formularz, który znajduje się na stronie internetowej tureckiego Ministerstwa Zdrowia. Formularz należy wypełnić w ciągu ostatnich 72 godzin przed podróżą. Można go przedstawić w formie elektronicznej (dokument zapisany na urządzeniu mobilnym) lub papierowej.

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

  1. czy te dane sa prawdziwe … zwolnienie
    „test nie jest wymagany … dzieci w wieku 6-18 lat, jeżeli ich rodzice są zaszczepieni,” ???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,909ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze