To londyńskie lotnisko ma najgorsze statystyki opóźnień w całym UK

Jeśli wybierasz się do Londynu, poważnie zastanów się, z którego tamtejszego lotniska zamierzasz skorzystać. Jeśli źle wybierzesz, narazisz się na opóźnienia i czekanie.

Lotniska z największymi opóźnieniami

Opublikowano właśnie statystyki dotyczące wszystkich lotnisk w Wielkiej Brytanii. Badano głównie prawdopodobieństwo opóźnień i czas ich trwania. Okazało się, że najgorsze ze wszystkich jest lotnisko Londyn-Luton. To właśnie tam najczęściej można natrafić na długotrwałe opóźnienia i brak punktualności.

Tuż za Luton znalazło się lotnisko Gatwick, gdzie zdecydowana większość samolotów startuje po czasie. Na kolejnych miejscach niechlubnej listy znalazły się lotniska w Jersey i Durham Tees Valley. Zbierając dane statystyczne, brano pod uwagę każdy planowany rejs z 25. największych lotnisk Wielkiej Brytanii, ale pominięto loty odwołane.

Lotniska najbardziej punktualne

Średni czas opóźnień na lotniskach wyniósł 15 minut. Co ciekawe, największe i najbardziej zatłoczone ze wszystkich badanych portów – Heathrow, miało najlepsze wyniki ze wszystkich. Średnio samoloty spóźniają się tam jedynie 11 minut. Kolejnym lotniskiem o świetnych statystykach jest Leeds Bradford, a tuż za nim znalazły się Belfast City i London City.

Dane statystyczne dotyczące opóźnień ułatwiają decyzję o wybraniu konkretnego lotniska, z jakiego zamierzamy skorzystać. I choć przedstawiciele portów o najgorszych statystykach tłumaczą się wszelkiego rodzaju czynnikami zewnętrznymi, na które nie mają wpływu, to warto poznać najświeższe dane. I samemu zdecydować, czy warto ryzykować opóźnienie.

Aleksandra Ryś
Aleksandra Ryś
Redaktor Tanie-Loty.pl, prowadzi również własnego bloga podróżniczego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania globtroterka. Mistrzyni wyłapywania okazji i latania za grosze. W wolnym czasie planuje kolejne wojaże.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
30,791ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze