To już oficjalne: zawieszenie lotów potrwa dłużej. Linie lotnicze już reagują

Polski rząd zdecydował o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych do dnia 11 kwietnia 2020 roku włącznie. Jest to podyktowane rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie.

Do tej pory restrykcje obowiązywały od 15 marca do 28 marca. Teraz czas trwania zawieszenia lotów przedłużono o kolejne dwa tygodnie. W drodze wyjątku mogą odbywać się jedynie loty repatriacyjne oraz cargo, pocztowe, czarterowe (wykonywane na polecenie Prezesa Rady Ministrów, w celu zapobiegania skutkom klęsk żywiołowych oraz dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego, ze statusem HEAD). Zwykłe przewozy pasażerskie nie będą miały miejsca.

PLL LOT przedłużają zawieszenie lotów

Ze względu na decyzję rządu, loty PLL LOT zaplanowane w dniach 29 marca – 11 kwietnia 2020 roku zostały odwołane. W związku z powyższym do 11 kwietnia realizowane będą tylko loty czarterowe w ramach operacji #LOTdoDomu.

W ciągu 10. dni operacji #LOTdoDomu, do kraju polski przewoźnik wykonał w sumie 241 rejsów, wykorzystując 44 maszyny typu Boeing 787
Dreamliner, Boeing 737-800, Embraer i Bombardier Q400. Jutro loty odbędą się m.in. do Bangkoku, Chicago, Zanzibaru i Denpasar.

LOT wprowadził także możliwość powrotu z zupełnie nowych, odległych kierunków świata takich jak m.in Kolombo, Male na Malediwach, Sydney w Australii, a także z Filipin (Cebu i Manili) i Hanoi z międzylądowaniem w Singapurze.

6 KOMENTARZE
  1. Nie wiele to da bo ludzie chcą na święta wrócić domu czy samolotem czy samochodem nie ma różnicy nie będzie samolotu to kupią samochód i wrócą

  2. Hoho, kogoś poniosło. Nie wszystkich stać kupić samochód na świąteczny wypad ….

  3. Granice sa zamkniete i pozniej czeka wracajacych do Polski kwarantanna wiec niech lepiej wszyscy siedza w domu 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here