To już od dzisiaj! Do Włoch bez kwarantanny!

Od niedzieli we Włoszech nie obowiązuje wymóg 5-dniowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających z krajów Unii Europejskiej, w tym z Polski. Kwarantanna nie dotyczy także osób przyjeżdżających z Wielkiej Brytanii i Izraela.

Rozporządzenie podpisał już w piątek minister zdrowia Roberto Speranza. Oto kraje wobec których zniesiono obowiązkową kwarantannę:

Decyzja ta oznacza otwarcie Włoch na turystykę, tak jak zapewniał o tym premier.


Niestety testy dalej obowiązkowe

Jest jednak jeden warunek. Kwarantanna nie będzie wymagana, jeśli podróżny okaże negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Może to być wyniku testu wymazowego (molekularnego PCR lub antygenowego), wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch

We Włoszech zaszczepiono już ponad 26,6 miliona osób, z których 8,3 mln, czyli 14 procent ludności, przyjęło dwie dawki lub preparat jednodawkowy.

Niestety wbrew wcześniejszym zapewnieniom, osoby zaszczepione nie są jeszcze zwolnione z obowiązku przedstawienia negatywnego wyniku testu na Covid 19 przy wjeździe do kraju.

1 KOMENTARZ

  1. „We Włoszech zaszczepiono już ponad 26,6 miliona osób, z których 8,3 mln, czyli 14 procent ludności, przyjęło dwie dawki lub preparat jednodawkowy.”?
    To jest raczej 31% ;)) Więc liczby podajecie dla jednej dawki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here