Ten wakacyjny kraj zniósł już wszystkie obostrzenia!

Jeśli nie dotarła do Was jeszcze ta wiadomość, to spieszymy z informacją, że Egipt zniósł już wszystkie obostrzenia podróżne związane z Covid-19 dla zagranicznych turystów, w tym także dla Polaków.

Egipt dołączył do całej rzeszy wakacyjnych kierunków wakacyjnych, do których możemy udać się bez testów i szczepień. W czwartek 16 czerwca wydano komunikat informujący o zniesieniu wszystkich ograniczeń wjazdowych związanych z Covid-19 dla wszystkich podróżnych, niezależnie od obywatelstwa.

Decyzja weszła w życie 17 czerwca.

Dotychczas, by wjechać do Egiptu, należało przedstawić dowód szczepienia, bycia ozdrowieńcem lub negatywny wynik testu. Obowiązkowo należało też wypełnić formularz lokalizacyjny.

Egipt bez testów

Obecnie wjazd na terytorium Egiptu jest możliwy bez żadnych ograniczeń. Nie ma potrzeby okazywania certyfikatu szczepienia lub ozdrowieńca, ani wykonywania testów na COVID-19.

Liczba przypadków w Egipcie drastycznie spadła w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Można to z pewnością przypisać rygorystycznym obostrzeniom, wprowadzonym w celu powstrzymania wirusa.

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
28,315ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze