Skąd latać? Najlepiej skomunikowane lotniska na świecie

Różne już powstawały rankingi lotnisk. Brano pod uwagę ich wielkość, liczbę obsługiwanych połączeń dziennie, a nawet jakość siedzeń dla osób czekających. Skąd jednak wiedzieć, które z nich mają największą ofertę połączeń? Przed Tobą lista najlepiej skomunikowanych portów lotniczych na świecie.

Najlepiej skomunikowane lotnisko na świecie

Podczas najbardziej ruchliwego dnia w transporcie lotniczym w 2018 roku, lotnisko Heathrow udostępniało podróżującym aż 66 000 możliwych połączeń. To olbrzymia liczba, która całkowicie uzasadnia zajęcie pierwszego miejsca przez to właśnie lotnisko w zestawieniu międzynarodowych magahubów.

W zestawieniu brano pod uwagę największe i obsługujące największy ruch lotniska na świecie. Ważne były zarówno loty krajowe jak i międzynarodowe. Porównywano przy tym liczbę zaplanowanych połączeń z i do lotnisk z liczbą kierunków obsługiwanych przez każde z nich. Bezsprzecznym zwycięzcą okazało się właśnie Heathrow.

Europejskie lotniska w samej czołówce

Europejskie lotniska są licznie reprezentowane w pierwszej dziesiątce, w tym na najwyższych pozycjach. Frankfurt i Amsterdam uplasowały się bardzo wysoko. Trochę dalej w stawce znalazło się paryskie lotnisko Charlesa de Gaulle’a.  Poza pierwszą dziesiątką, na 11. miejscu znalazł się port lotniczy w Monachium. 

  1. Lotnisko Heathrow (LHR). Wskaźnik połączeń: 333. Główny przewoźnik: British Airways (52% połączeń).
  2. Lotnisko Chicago O’Hare (ORD). Wskaźnik połączeń: 306. Główny przewoźnik: United Airlines (48% połączeń).
  3. Frankfurt Airport (FRA). Wskaźnik połączeń: 302. Główny przewoźnik: Lufthansa (63% połączeń).
  4. Amsterdam Airport Schiphol (AMS). Wskaźnik połączeń: 286. Główny przewoźnik: KLM (51% połączeń).
  5. Toronto Pearson International Airport (YYZ). Wskaźnik połączeń: 271. Główny przewoźnik: Air Canada (60% połączeń).
  6. Los Angeles International Airport (LAX). Wskaźnik połączeń: 257. Główny przewoźnik: American Airlines (21% połączeń).
  7. Hartsfield-Jackson Atlanta International Airport (ATL). Wskaźnik połączeń: 256. Główny przewoźnik: Delta Airlines (79% połączeń).
  8. Singapore Changi Airport (SIN). Wskaźnik połączeń: 253. Główny przewoźnik: Singapore Airlines (23% połączeń).
  9. Charles de Gaulle Airport (CDG). Wskaźnik połączeń: 250. Główny przewoźnik: Air France (51% połączeń).
  10. Soekarno-Hatta International Airport (CGK). Wskaźnik połączeń: 249. Główny przewoźnik: Garuda Indonesia (28% połączeń).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here