Sąd w Barcelonie orzekł na korzyść Ryanaira! Odszkodowań dla pasażerów nie będzie

Sąd w Barcelonie wydał orzeczenie potwierdzające, że klientom, których loty zostały odwołane z powodu wewnętrznych strajków w Ryanair, nie będą przysługiwały rekompensaty z tytułu rozporządzenia EU261. Dlaczego? Dlatego, że te rzekomo pozostają poza kontrolą linii lotniczej. Ryanair z zadowoleniem przyjął tę wiadomość.

Odwołania lotów poza kontrolą Ryanair

Jak informuje tani przewoźnik, wszelkie przepisy wynikające z EU261 są w pełni przestrzegane przez Ryanair. W związku z tym wszystkim klientom, których loty zostały odwołane zaproponował zmianę terminu bądź trasy lotu lub zwrot poniesionych kosztów. Zapewnił także pełną pomoc, w tym m. in. zakwaterowanie i wyżywienie w przypadku tras alternatywnych.

Odwołania lotów były całkowicie poza kontrolą Ryanair, a więc w tym wypadku rekompensaty z tytułu EU261 nie miały zastosowania, co potwierdził Sąd w Barcelonie. To już dziewiąty, taki sam wyrok sądów hiszpańskich po decyzjach sądów z Badajoz, Ourense i Pontevedra.

Kenny Jacobs z Ryanaira powiedział:

Z zadowoleniem przyjmujemy wyrok sądu z Barcelony potwierdzający, iż rekompensaty z tytułu EU261 nie przysługują klientom, których loty zostały odwołane z powodu wewnętrznych strajków, gdyż te pozostają poza kontrolą linii lotniczej. W ciągu ostatnich lat, kiedy w Niemczech łącznie przez 15 dni strajkowali piloci i załogi pokładowe, Lufthansa nie była zobowiązana do wypłaty rekompensat EU261. Podobnie było w Wielkiej Brytanii, gdzie Brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego powinien wyjaśnić dlaczego nie powziął żadnych kroków, aby British Airways wypłaciło rekompensaty EU261 podczas strajków załóg lotniczych w ciągu ostatnich kilku lat.

Odszkodowania za loty – sprawdź, na co możesz liczyć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here