Rzym wprowadza nowe przepisy turystyczne. Sprawdź, co musisz wiedzieć przed podróżą

Władze Rzymu wprowadziły nowe przepisy dotyczące zachowania turystów w mieście. Mają one na celu ukrócenie karygodnych i niebezpiecznych działań osób odwiedzających Wieczne Miasto. 

W ostatnich latach coraz więcej turystów swoim zachowaniem zaczęło zagrażać zarówno porządkowi jak i wielowiekowym zabytkom w mieście. Często zdarzały się przypadki, kiedy ludzie kąpali się w fontannach, wchodzili na rzeźby lub niszczyli kółkami walizek historyczne kamienne schody. 

W najbliższym sezonie letnim wejdą w życie nowe przepisy które zaktualizują stare prawa z 1946 r. Przez tak długi czasie zmieniła się zarówno kultura jaki dobre maniery turystów, dlatego zdecydowano się na odświeżenie kodeksu. 

Nowe przepisy w Rzymie

Wśród nowych zasad obowiązujących na terenie Rzymu warto wymienić całkowity zakaz kąpieli w fontannach. Zakazane będzie również chodzenie po mieście bez koszulki, a także przypinanie kłódek do mostów i innych miejsc. Zabronione będzie także spożywanie posiłków w pobliżu zabytków ze względu na możliwość ich zanieczyszczenia, a w niektórych miejscach dodatkowo zakazane będzie ciągnięcie walizek na kółkach, co również ma chronić zabytki. 

Turyści będą musieli zwrócić szczególną uwagę na to w jaki sposób korzystają z ujęć wody na terenie Rzymu. Popularne w mieście nasoni, czyli fontanny do picia, zyskają nową instrukcję obsługi. Wszyscy chętni będą mogli z nich korzystać nalewając wodę w złożone ręce. Bardzo niemile widziane będzie dotykanie skórą lub ustami kraników. 

Zmiany nie tylko dla turystów

Mieszkańcy Rzymu również muszą liczyć się ze zmianami dotyczącymi codziennego funkcjonowania. Zakazane będzie wieszanie prania pomiędzy budynkami oraz handlowanie biletami i pamiątkami przed zabytkowymi budynkami. 

Dodatkowo śpiewanie i granie na instrumentach w komunikacji miejskiej przestanie być mile widziane. Narazie nie wiadomo jeszcze jakie kary czekają za złamanie przepisów. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here