Ryanair podniósł opłaty za bagaż i pierwszeństwo wejścia na pokład! Sprawdź ile!

Ryanair podniósł opłaty za podręczny bagaż o wadze do 10 kg i za pierwszeństwo wejścia na pokład. Ceny są wyższe już od połowy lipca, jednak zmiana została przeprowadzona bez rozgłosu i przeszła prawie niezauważona.

Większe opłaty za bagaż podręczny

Zdrożał podręczny bagaż o wadze do 10 kg. Do niedawna trzeba było za niego zapłacić 10-12 euro w przypadku dokonania rezerwacji przez stronę internetową Ryanair. Obecnie maksymalna opłata za ten rodzaj bagażu wynosi aż 17,5 euro. Przewoźnik podniósł również opłatę za nadanie bagażu na lotnisku – z 20 do 25 euro. Niezależnie czy jego nadanie będzie miało miejsce w punkcie odpraw czy przed wejściem na pokład.

Droższe priority boarding

Więcej kosztuje również pierwszeństwo wejścia na pokład, a co się z tym wiąże – najtańsza opcja przewozu 2 sztuk bagażu podręcznego: dużego o wymiarach 55 x 40 x 20 cm i mniejszego 40 x 20 x 25 cm. Jeszcze niedawno trzeba było za to zapłacić 6-10 euro, obecnie zakres ceny zwiększył się do 6-12 euro. Widełki cenowe zależą od odległości do miejsca docelowego i momentu, w którym wykupi się priority boarding (im szybciej, tym taniej). Na najmniejszą opłatę może liczyć tylko pierwsze 30 osób, które wykupi pierwszeństwo wejścia na pokład.

3 KOMENTARZE
  1. Czy jeśli kupiłam dodatkowy bagaż do luku do 10 kg to na lotnisku będę musiała jeszcze zapłacić za jego nadanie?

    • Aleksandra Ryś Aleksandra Ryś

      Opłaty dodatkowe obowiązują tylko osoby, które na nadanie bagażu zdecydują się już na lotnisku, np. przy bramce.

  2. Czy bagaż10 kg będę mogła nadać przy odprawie bagażowej? Chciałabym zabrać kosmetyki i alkohol, ktòrych przez bramkę nie można przenieść.I czy nadal wymiary muszą zmieścić się w normie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here