Rekord Wizz Air: 30 milionów pasażerów w ostatnich 12 miesiącach

Wizz Air ogłosił nowe statystyki dotyczące ruchu i… trzeba przyznać, że ma co świętować! Padł nowy rekord: ponad 30 milionów pasażerów zostało przewiezionych w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy samolotami przewoźnika.

W ramach największego rozwoju operacyjnego w historii Wizz Air, rozpoczętego na początku marca, przewoźnik dodaje łącznie 700 lotów tygodniowo i planuje dostawę 21 samolotów Airbus do europejskich baz w ciągu zaledwie 17 tygodni. Przewoźnik dodał 1 samolot do bazy w Katowicach, 1 do bazy we Wrocławiu i kolejny samolot do bazy w Warszawie.

W Polsce przewoźnik w ciągu 2 miesięcy uruchomił 10 połączeń: z Katowic do Lwowa i Aten, z Poznania do Dortmundu i Rejkiawiku, z Warszawy do Bordeaux z Wrocławia do Bari, Bazylei, Göteborga, Porto oraz Kutaisi.

Sorina Ratz, p.o. dyrektora ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air, powiedziała:

Jesteśmy dumni z nowego rekordu, który jest kolejnym ważnym kamieniem milowym w historii Wizz Air. Ponad 30 milionów pasażerów podróżujących służbowo lub turystycznie skorzystało z oferty Wizz Air w naszej rozległej i zróżnicowanej siatce połączeń. Wciąż jesteśmy jedną z najszybciej rozwijających się w Europie linią lotniczą, co roku odnotowując silny i stały dwucyfrowy wzrost, zapewniając jednocześnie naszym klientom jeszcze więcej możliwości podróżowania po naprawdę niskich cenach. Zachęcamy do poznawania naszej europejskiej siatki. Załoga Wizz Air serdecznie zaprasza Państwa na pokład.

Gratulacje!

Aleksandra Ryś
Aleksandra Ryś
Redaktor Tanie-Loty.pl, prowadzi również własnego bloga podróżniczego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania globtroterka. Mistrzyni wyłapywania okazji i latania za grosze. W wolnym czasie planuje kolejne wojaże.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
27,055ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze