Polacy porwani przez piratów w Nigerii

Co najmniej ośmiu Polaków zostało uprowadzonych przez piratów u wybrzeży Nigerii. Do porwania doszło w sobotę około godz. 4:00 nad ranem. Statek płynął z Angoli do nigeryjskiego portu Omme. Gdy był ok. 50 mil morskich od wybrzeża, podpłynęły do niego dwie motorówki.

Polacy porwani

Jak informuje RMF FM, porywacze wdarli się na pokład statku Pomerenia Sky, sterroryzowali załogę, która zdążyła przez radio nadać komunikat o problemach. Marynarzom najprawdopodobniej nic się nie stało. Wśród uprowadzonych osób mają się znajdować Polacy i Filipińczycy.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych powiedział dziennikarzom RMF FM:

W celu weryfikacji czy wśród załogi jednostki byli obywatele polscy, MSZ nawiązało kontakt z armatorem. Niemniej, ze względu na charakter sprawy, resort nie będzie w tej chwili udzielał dalszych informacji.

Raport Międzynarodowej Izby Handlowej wskazuje, że u wybrzeży Nigerii doszło w tym roku do ponad 40 napadów na statki. Ostatnio pod koniec czerwca piraci napadli na szwajcarski kontenerowiec u wybrzeży Nigerii i porwali 12 osób z załogi. W ostatnich dniach wszyscy zostali jednak uwolnieni.

Piraci napadli na statek
Google Maps/rmf24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here