Oto najszybciej rozwijające się linie lotnicze na świecie

Zapewne nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że spośród 10 najszybciej rozwijających się linii lotniczych na świecie, aż 8 to linie niskokosztowe.

Najnowsze badania przeprowadzone przez Routesonline dotyczyły rozwoju linii lotniczych na świecie w trakcie pierwszej połowy 2018 roku. W wynikach dominują głównie tani przewoźnicy, którzy dużo inwestują we flotę i rozwój.

Tani przewoźnicy dominują w rankingu

Na pierwszym miejscu znalazła się indyjska tania linia lotnicza GoAir. W ciągu ostatniego półrocza przewoźnik pochwalił się 30,7% wzrostem w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego. GoAir obsłużyło o 1,7 miliona pasażerów więcej niż w 2017 roku (całkowita liczba pasażerów to 7,3 miliona). Inna indyjska linia lotnicza również znalazła się w pierwszej dziesiątce. Jest nią niskokosztowe IndiGo, zajmujące pozycję nr 9 w zestawieniu.

Tuż za GoAir, na drugim miejscu znalazła się amerykańska linia Frontier Airlines. Zanotowali oni 23,3% wzrostu, przewożąc 11,3 miliona pasażerów w samym tylko pierwszym półroczu 2018 roku. Na miejscu trzecim uplasowały się Spring Airlines, czyli chiński tani przewoźnik lotniczy. Udało mu się przewieźć 2,1 miliona osób więcej niż rok temu.

W pierwszej dziesiątce znalazły się dwie linie lotnicze z Europy i również są to przewoźnicy niskokosztowi. Na piątym miejscu możemy znaleźć WizzAir, a na dziesiątym niemieckie Eurowings.

Oto pierwsza dziesiątka najszybciej rozwijających się linii lotniczych na świecie:

  1. GoAir
  2. Frontier Airlines
  3. Spring Airlines
  4. Avianca Brasil
  5. Wizz Air
  6. Vietjet
  7. Citilink Indonesia
  8. Sriwijaya Air
  9. IndiGo
  10. Eurowings

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here