2 nowe, wakacyjne połączenia od LOT-u! Będziesz zachwycony

W nadchodzącym sezonie letnim pasażerowie będą mogli wybierać spośród wakacyjnych nowości. A te kierunki na pewno Ci się spodobają. To świetna alternatywa dla długich podróży samochodem.

Nowe połączenia od LOT-u

Słoneczna Rijeka w Chorwacji i Tirana w Albanii wzbogacą ofertę kierunków LOT-u. W sezonie letnim polski przewoźnik powróci też do portów na Bałkanach – do Splitu, Zadaru, Warny i na grecką wyspę Korfu. Połączenia będą realizowane sezonowo raz w tygodniu od czerwca do września 2020 roku. Bilety są już dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży.

Polski przewoźnik po raz pierwszy wystartuje z Warszawy do stolicy Albanii – Tirany – 6 czerwca. Z kolei do położonej nad północnym Adriatykiem Rijeki LOT poleci 13 czerwca. W sumie w szczycie sezonu LOT będzie wykonywał połączenia do pięciu miast w Chorwacji: do Splitu, Zadaru, Rijeki, Dubrownika (z Warszawy i Krakowa) i do Zagrzebia.

Nowe wakacyjne połączenia będą obsługiwane raz w tygodniu, według następującego rozkładu:

  • LO561 WAW-RJK 13:40-15:30 niedziela
  • LO562 RJK-WAW 16:20-18:10 niedziela
  • LO623 WAW-TIA 13:45-15:55 sobota
  • LO624 TIA-WAW 16:45-18:55 sobota

Michał Fijoł, Członek Zarządu ds. handlowych LOT-u powiedział:

Dzięki sukcesywnie rozszerzanej ofercie zapewniamy pasażerom z Polski i Europy najbardziej komfortową podróż do atrakcyjnych, turystycznych miejscowości na Bałkanach. Nasze doświadczenia ubiegłych lat pokazały, że pasażerowie cenią sobie wypoczynek nad Adriatykiem, dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić bezpośrednie rejsy do nowego chorwackiego portu – Rijeki. Liczymy na to, że nasi pasażerowie chętnie skorzystają z okazji by odwiedzić w przyszłym roku Tiranę – tylko z LOT-em podróż z Warszawy do stolicy Albanii zajmie nieco ponad dwie godziny, bez konieczności spędzenia długich godzin w samochodzie.

LOT sukcesywnie zwiększa swoją obecność na Bałkanach, które w ciągu ostatnich lat stały się popularnym kierunkiem podróży pośród rosnącej liczby turystów z Europy. Latem LOT będzie obsługiwał już 20 tras do tego regionu z Warszawy, Krakowa i Budapesztu – oprócz sezonowych połączeń do Tirany, Warny, chorwackich portów i na Korfu, pasażerowie mogą wybierać spośród wielu innych miast, takich jak Skopje, Podgorica, Belgrad, Sofia, Bukareszt, Kluż Napoka i Lubljana.

Rejsy do chorwackich kurortów Rijeki, Splitu i Zadaru wykonają nowoczesne Embraery, natomiast do Tirany pasażerowie polecą na pokładach Boeingów 737-800 LOT-u. Na rejsach wykonywanych sezonowo dostępny jest standard LOT Economy Class.

W przyszłym roku LOT będzie dalej rozwijał siatkę połączeń – na początku sezonu letniego wystartuje z Budapesztu w sześciu nowych europejskich kierunkach. W maju polski przewoźnik uruchomi nowe dalekodystansowe rejsy z Krakowa do Nowego Jorku (JFK), a w sierpniu z Warszawy do San Francisco zwiększając tym samym ofertę podróży za Atlantyk. Bilety na nowe wakacyjne połączenia LOT-u są już dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,963ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze