Nowa bezpośrednia trasa LOT do USA! Będziesz zadowolony!

Zawsze cieszymy się z informacji o nowych połączeniach uruchamianych z naszego kraju. Tym bardziej cieszą nowe długie trasy. Tym razem mamy przyjemność poinformować Cię o uruchomieniu kolejnej trasy LOT do USA. Gdzie polecisz tym razem? Sprawdź!

Z PLL LOT do USA

Bezpośrednie loty z Warszawy do Waszyngtonu będą obsługiwane 3 razy w tygodniu. We wtorki, piątki i niedziele Boeingi 787 Dreamliner wyruszy z lotniska Chopina o godzinie 16:50, a wyląduje w Waszyngtonie o 20:30. Z USA samolot wyruszy w drogę powrotną do Polski o godzinie 22:25. Rejs, w trakcie którego Dreamlinery LOT-u pokonają ponad 7 tys. km potrwa nieco ponad 9 godzin. Inauguracyjne połączenie odbędzie się już 2 czerwca 2020 roku. Tak uruchomienie nowego połączenia skomentował Rafał Milczarski, Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT:

Bezpośrednie połączenie z Warszawy do Waszyngtonu od dawna było na naszej „krótkiej liście”. Podczas dokładnych analiz biznesowych zwróciliśmy uwagę nie tylko na sam fakt połączenia stolic Polski i USA, ale także rokrocznie rosnący potencjał turystyczny i biznesowy tego połączenia. Ponadto dotychczas Europa Środkowa i Wschodnia nie miały tak dogodnego połączenia do Waszyngtonu. Nowe połączenia do USA są trzonem naszej strategii i na pewno ogłaszając teraz loty do Waszyngtonu, nie mówimy ostatniego słowa.

LOT ma w swojej ofercie już ponad 120 połączeń na całym świecie. W 2019 roku LOT przewiózł 10 mln pasażerów, o ponad milion więcej niż rok wcześniej i aż o 5,7 mln pasażerów więcej niż w 2015 r.

Polskie Linie Lotnicze LOT mają już w ofercie 20 połączeń dalekodystansowych. Polski przewoźnik oferuje dziś rejsy z Warszawy: do Nowego Jorku [JFK/EWR], Chicago, Los Angeles, Miami, San Francisco [od 5.08.2020 r.], Waszyngtonu [IAD od 2.06.2020 r.], Toronto, Tokio, Seulu, Pekinu [PEK/PKX], Singapuru, Delhi oraz do Kolombo. Ponadto z Krakowa do Chicago i Nowego Jorku [JFK od 3.05.2020 r.], z Rzeszowa do Nowego Jorku [EWR] oraz z Budapesztu do Nowego Jorku [JFK] i Seulu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here