Nie ma rzeczy niemożliwych! Stewardesa Emirates ponownie na szczycie najwyższego wieżowca świata [VIDEO]

Już w sierpniu 2021 r. linie Emirates trafiły na pierwsze strony gazet i do mediów społecznościowych za sprawą słynnej reklamy na szczycie Burdż Chalifa. Tym razem linie podniosły poprzeczkę znacznie wyżej dzięki przelotowi kultowego A380.

Tym razem odważna kaskaderka stanęła na szczycie Burdż Chalifa trzymając napis zachęcający do odwiedzin największego światowego wydarzenia, Expo 2020 w Dubaju. Następnie kobieta wskazuje na „przyjaciela” – podczas gdy kaskaderka stoi na iglicy najwyższego budynku świata, w tle z gracją przelatuje przykuwający wzrok A380 w barwach Expo 2020. Reklama zawiera również dynamiczne ujęcia z lotu ptaka na Dubaj i jego panoramę, a jej kulminacją jest przelot nad imponującą kopułą Al Wasl na terenie Expo 2020.

Obejrzyjcie kulisy filmu i zobaczcie, jak powstała reklama:

Sir Tim Clark, prezes Emirates Airline powiedział:

Na półmetku sześciomiesięcznych targów emocje i rozmach związane z Expo 2020 w Dubaju nie słabną. Nasza najnowsza kampania odważnie niesie przesłanie Expo i zaprasza ludzi do doświadczenia największego widowiska na świecie. Nigdzie indziej nie ma tak bogatej oferty atrakcji, rozrywki i muzyki na najwyższym poziomie, porywających dyscyplin sportowych, tętniących życiem pawilonów tematycznych, kwitnącej sceny kulinarnej i wielu innych – a wszystko to w jednym miejscu. Dubaj i Expo już teraz stanowią główne atrakcje, a naszym celem jest zapewnienie podróżnym z całego świata kolejnych powodów do wyboru Emirates i Dubaju na nadchodzące urlopy zimowe i wiosenne.

Choć reklama wygląda, jakby została nakręcona bez większego wysiłku, cały projekt obejmował dogłębne planowanie i skrupulatną realizację z udziałem partnerów z całego ekosystemu lotniczego Dubaju. W projekcie duży nacisk położono na bezpieczeństwo na każdym etapie wykonywania manewrów na niskiej wysokości.

Starannie ułożona choreografia przelotu obejmowała lot A380 na wysokości zaledwie 2700 stóp (828 metrów), czyli dokładnie takiej, na jakiej znajduje się szczyt Burdż Chalifa firmy Emaar. Samolot poruszał się też z bardzo małą prędkością – 145 węzłów. Dla porównania, średnia prędkość przelotowa A380 wynosi około 480 węzłów. Niska prędkość pozwoliła na sprawne i nieprzerwane krążenie wokół Burdż Chalifa bez zbaczania z kursu. Aby uzyskać odpowiedni dobór ujęć do reklamy, samolot Emirates okrążył Burdż Chalifa w sumie 11 razy.

Samolot sprawiał również wrażenie, jakby leciał bardzo blisko stojącej na szczycie kaskaderki, podczas gdy w rzeczywistości znajdował się w odległości około 800 metrów.

Fot. Emirates

W proces planowania zostali włączeni piloci Emirates, zespoły operacji lotniczych, kontrolerzy ruchu lotniczego, piloci helikopterów, operatorzy dronów i ekipy filmowe, zespół marketingowy Emirates, zespół Emaar, zespoły regulacyjne (nadzoru), a także GCAA (General Civil Aviation Authority) i DCAA (Dubai Civil Aviation Authority) Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W celu uzyskania niezbędnych zgód, podczas ścisłej współpracy omówione zostały wszystkie szczegóły i aspekty misji, od ułożenia choreografii lotu, przeprowadzenia oceny ryzyka, przez uwzględnienie ruchu lotniczego i obszary przelotu, aż po pomiar potencjalnych wiatrów i warunków pogodowych. Piloci wielokrotnie trenowali na symulatorze lotu A380, aby mieć pewność, że każdy wizualny punkt odniesienia został uwzględniony i przetestowany, a każdy manewr sprawdzony przed rozpoczęciem misji. Treningi na symulatorze pomogły również ustalić sposób komunikacji pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi stronami podczas lotów i filmowania, aby wszystkim zapewnić bezpieczeństwo pracy.

Ponadto zespół ściśle współpracował z ATC (Air Traffic Control) w Dubaju, aby zapewnić ochronę całego przedsięwzięcia poprzez blokowanie przestrzeni powietrznej, czyli czasowe ograniczenie jej dostępu podczas wszystkich schematów lotów.

Nowa globalna kampania będzie prowadzona wielokanałowo w 12 językach i zadebiutuje w 19 krajach, obejmując telewizję, kino, media cyfrowe i społecznościowe. Reklama jest częścią szerszego programu Emirates o wartości 20 mln USD, który podjęto w celu promowania i zwiększenia liczby wizyt w Dubaju i na Expo 2020.

Zobaczcie efekt końcowy:

Źródło: Emirates

Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
24,155ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze