Mieszkańcy hiszpańskiej wyspy apelują do rządu o zatrzymanie inwazji turystów

Na tej małej hiszpańskiej wyspie Tabarca żyje około 60 osób. Mieszkańcy zaapelowali do rządu w Madrycie, a także władz regionu o zahamowanie inwazji turystów. W ubiegłym roku ten zakątek odwiedziło 230 tysięcy gości.

Inwazja turystów na małą hiszpańską wioskę

Tabarca to wyspa położona 20 km od Alicante. Jak informuje tvn24, właśnie stamtąd pochodzi największa w kraju liczba skarg od mieszkańców na napływ turystów.

Średnio w roku do rządy napływa blisko 3000 skarg od osób zamieszkujących wyspę. Blisko połowa z nich to protesty wobec nadmiernej eksploatacji lokalnej przyrody.

Rząd Hiszpanii w 1986 roku wpisał wyspę na listę obszarów objętych ochroną przyrody. Madryt szacuje, że tylko między 15 czerwca a 15 września 2017 roku Tabarcę odwiedziło 150 tysięcy turystów.

Masowy napływ turystów do tego regionu kraju powoduje też niezadowolenie mieszkańców z powodu wysokich kosztów życia. Na przykład w okresie od maja do października za wynajem małego mieszkania trzeba zapłacić tam ponad 1200 euro miesięcznie. W drugiej połowie roku ceny spadają do około 500 euro.

Isla de Nueva Tabarca #Spain ?? #Tabarca

A post shared by Charley de Gaulle (@charley_degaulle) on

W 2017 roku do Hiszpanii napłynęła rekordowa liczba turystów – 81,8 miliona. Kraj ten wyprzedziła na świecie tylko Francja, dokąd w ubiegłym roku przybyło 82,6 miliona obcokrajowców.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
27,024ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze