Mamy już dość! Ten kraj luzuje obostrzenia

Wszyscy mają już dość obostrzeń i restrykcji. Z niecierpliwością czekamy na zniesienie ograniczeń. Nie tylko w naszym kraju panują takie nastroje. Premier Holandii Mark Rutte chyba wsłuchał się w głos społeczeństwa i podczas wtorkowej konferencji prasowej razem z ministrem zdrowia Hugo De Jonge zapowiedział zniesienie części ograniczeń epidemicznych.

Najpierw zostaną otwarte sklepy detaliczne. Obsługa klientów będzie możliwa od 3 marca, ale konieczna będzie rejestracja online.

Zapowiedziano także otwarcie szkół jazdy, salonów fryzjerskich i kosmetycznych.

Rutte powiedział:

Jesteśmy ciągle w trudnej fazie (…) Zaczynamy jednak stopniowe otwieranie społeczeństwa.

Społeczne, ekonomiczne i psychologiczne konsekwencje zaczynają się sumować, po prostu mamy dość

Niestety godzina policyjna zostanie utrzymana przynajmniej do 15 marca. Obowiązuje ona od 21:00 do 4:30. Jej ewentualne utrzymanie zostanie ogłoszone 8 marca.

Premier powiedział także:

Mam nadzieję, że ten środek nie będzie już potrzebny.

Niestety prawdopodobnie aż do końca marca zostaną utrzymane obostrzenia dotyczące podróżowania. Wszystkie osoby przybywające do Holandii zorganizowanym transportem zbiorowym (pociąg, samolot, statek, autobus) muszą wykazać negatywny wynik testu PCR na COVID-19 oraz zw. testu szybkiego.

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,907ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze