Malta znosi kwarantannę dla niezaszczepionych!

Malta zniesie swoje zasady kwarantanny dla nieszczepionych podróżnych jeszcze w tym miesiącu.

Obecnie Polska znajduje się na czerwonej liście Malty, co oznacza, że ​​tylko w pełni zaszczepieni Polacy mogą przyjechać na wakacje bez konieczności poddawania się kwarantannie.

Koniec z kwarantanną już 11 kwietnia

Niezaszczepieni podróżni musieli izolować się w wyznaczonym hotelu przez 14 dni po przyjeździe, ale ta zasada zostanie zniesiona 11 kwietnia, co oznacza, że ​​każdy, kto przyjeżdża z kraju z czerwonej listy na Maltę, nie musi przechodzić kwarantanny.

A co z testami?

Niestety osoby, które nie są w pełni zaszczepione przeciwko Covid-19, nadal będą musieli przedstawić dowód negatywnego testu PCR wykonanego w ciągu 72 godzin przed przylotem na Maltę lub dowód powrotu do zdrowia Covid w ciągu 180 dni.

Minister turystyki Malty Clayton Bartolo powiedział w oświadczeniu:

Decyzja o złagodzeniu dalszych ograniczeń Covid-19 związanych z podróżowaniem nadal stanowi punkt zwrotny w wysiłkach rządu, aby przywrócić Maltę do normalności.

Dyrektor generalny Maltańskiego Urzędu Turystyki Johann Buttigieg również z zadowoleniem przyjął tę decyzję:

Dzisiejsze wiadomości zasadniczo oznaczają, że ​​osoby, które z jakiegoś powodu nie są w pełni zaszczepione przeciwko Covid-19, będą mogły odwiedzić Maltę bez konieczności obowiązkowej kwarantanny.

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,890ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze