Majowe rekordy lotniska w Katowicach i nowe trasy w czerwcu

Maj 2018 roku był najlepszym piątym miesiącem roku w historii pyrzowickiego lotniska, jednocześnie był szesnastym z rzędu z dwucyfrowym wzrostem ruchu pasażerskiego ogółem.

W ruchu całkowitym obsłużono 399 406 pasażerów, to o 90 665 więcej (+29,4%) w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Samoloty wykonały 3 578 startów i lądowań, o 714 więcej (+24,9%) niż w maju 2017 roku. Od początku roku do końca maja w Pyrzowicach obsłużono już 1 405 330 pasażerów, to o 289 668 więcej (+26%) niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

roświetlony pas startowe o zachodzie słońca
Fot. Katowice Airport

Nowe połączenia z Katowic

W czerwcu br. linia lotnicza Wizz Air powiększy swoją bazę o dwa Airbusy A320, tym samym w Pyrzowicach, w trakcie szczytu tegorocznego sezonu, będzie stacjonowało osiem maszyn przewoźnika. Więcej samolotów w bazie to także nowe kierunki:

  • 16 czerwca zainaugurowana zostanie trasa do Faro, dokąd linia będzie latać we wtorki i soboty.
  • 17 czerwca przewoźnik wykona pierwszy lot do Malagi. Trasa obsługiwana będzie w każdą środę i niedzielę.
  • 18 czerwca wystartuje pierwsze w historii pyrzowickiego lotniska połączenia rozkładowe do Czarnogóry. Loty do Podgoricy będą odbywać się w każdy poniedziałek i piątek.
  • 20 czerwca Wizz Air zaplanował dwie inauguracje do Charkowa oraz do Memmingen. Loty na pierwszej z tras realizowane będą w środy i niedziele, a na drugiej w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.
  • 22 czerwca będzie można polecieć – w każdy poniedziałek i piątek – do Porto.

Połączenia do Porto, Memmingen, Lwowa i Charkowa będą realizowane przez cały rok. Malaga, Faro i Podgorica to trasy sezonowe, które Wizz Air oferować będzie w szczycie rozkładu letniego. Ponadto Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiedziały reaktywację połączenia do Turynu. Na razie trasa obsługiwana będzie w sezonie zimowym, raz w tygodniu, w każdą sobotę. Pierwszy lot zaplanowano na 29 grudnia 2018 roku.

widok z góry na samoloty ustawione na płycie lotniska
Fot. Katowice Airport
Aleksandra Ryś
Aleksandra Ryś
Redaktor Tanie-Loty.pl, prowadzi również własnego bloga podróżniczego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania globtroterka. Mistrzyni wyłapywania okazji i latania za grosze. W wolnym czasie planuje kolejne wojaże.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
27,036ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze