Loty czarterowe do Kenii, na Djerbę i Zanzibar wystartowały z Katowic. Będziesz latał?

W grudniu 2018 roku, w ramach zimowego rozkładu lotów, wystartowały z lotniska w Katowicach 3 kierunki czarterowe – Djerba, Kenia i Zanzibar.

Pasażerowie lubią egzotykę

Rozpoczęły się rejsy na tunezyjską Djerbę i do Tanzanii na wyspę Zanzibar. Djerba po raz pierwszy w historii pyrzowickiego lotniska dostępna jest w ofercie w sezonie zimowym. Na pierwszym rejsie odnotowano 187 pasażerów. Zanzibar dostępny jest z Pyrzowic trzeci sezon z rzędu. Połączenie cieszy się zainteresowaniem klientów. No i wystartowała też Kenia. Na wakacje poleciały tam z Katowice Airport 184 osoby.

Zimowa oferta czarterów z Katowice Airport to nie tylko znane i lubiane kierunki egipskie i na Wyspy Kanaryjskie. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się: Dominikana, Oman, Kenia i Zanzibar. Dużą popularnością cieszy się też Turcja. Od tego roku w zimowej siatce pojawiła się także Tunezja, która może stać się kolejnym zimowym hitem czarterowym w naszej ofercie.

Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego pyrzowickim lotniskiem powiedział:

W 2018 roku w segmencie przewozów czarterowych w Katowice Airport obsłużonych zostanie rekordowe 2 mln pasażerów. W przyszłym roku spodziewamy się poprawienia tego rekordowego wyniku.

Katowice Airport największym polskim portem czarterowym

Katowice Airport jest największym polskim portem czarterowym. W sezonie zimowym 2018/2019 biura podróży oferują z Pyrzowic 17 kierunków wakacyjnych do 11 państw. W tym 4 kierunki do Egiptu – Hurghada, Marsa Alam, Sharm-El-Sheikh i Taba oraz Hiszpanii – Fuerteventura, Lanzarote, Las Palmas i Teneryfa. Ponadto po jednej trasie do: Dominikany – Punta Cana, Kenii – Mombasa, Omanu – Salalah, Portugalii – Madera, Tunezji – Djerba, Turcji – Antalya, na Wyspy Zielonego i Zanzibar oraz do Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Ras Al Khaimah.

Katowice ciągle się rozbudowują

W Katowice Airport nieustannie trwa proces inwestycyjny. W listopadzie br. zakończył się pierwszy etap rozbudowy płyty postojowej cargo. Do użytku oddano cztery nowe stanowiska postojowe dla samolotów wielkości Airbusa A320/Boeinga 737. Drugi etap rozbudowy płyty postojowej cargo wystartował w grudniu br. i zakończy się w IV kwartale 2019 roku. W jego ramach płyta postojowa zostanie powiększona na wschód o 4 stanowiska postojowe dla samolotów typu Airbus A320/Boeing737.

We wrześniu 2018 roku rozpoczęła się rozbudowa parkingu nr 1, który zlokalizowany jest przed terminalami pasażerskimi. Celem projektu jest powiększenie parkingu o ponad 600 nowych miejsc postojowych, budowa dodatkowych dróg wewnętrznych oraz stworzenie nowego układu wyjazdowego z systemem sześciu bramek. W przyszłym roku rozpocznie się przebudowa i rozbudowa terminalu pasażerskiego B.

W 2019 roku planowanych jest szereg nowych inwestycji. M. in. za sprawą GTL SA mają być zrealizowane takie projekty jak: nowa strażnica Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, rozbudowa bazy do obsługi technicznej samolotów, centralna wartownia, baza paliwowa, rozbudowa terminalu cargo. Nadal zwiększana będzie liczba stanowisk postojowych samolotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here