LOT wznawia loty z Katowic do Warszawy

Polskie Linie Lotnicze LOT, w środę 15 lipca 2020 roku, wznawiają połączenie krajowe pomiędzy Katowice Airport a Warszawą. Trasa, ze względu na pandemię koronawirusa, została zawieszona w połowie marca br.

Do końca sierpnia bieżącego roku narodowy przewoźnik będzie oferował dwa rejsy dziennie z województwa śląskiego do stolicy. Z systemu rezerwacyjnego PLL LOT wynika, że powrót do częstotliwości rejsów sprzed pandemii, to jest czterech rotacji na dobę, nastąpi 1 września 2020 roku.

Połączenie krajowe do Warszawy, to nie jedyny kierunek regularny, który aktualnie znajduje się w siatce połączeń PLL LOT z pyrzowickiego lotniska. W ramach projektu #LotNaWakacje, na początku lipca br., przewoźnik uruchomił dziesięć regularnych sezonowych tras z Katowice Airport. Lista połączeń obejmuje:

  • Burgas (Bułgaria): do 30 sierpnia w każdy wtorek, czwartek oraz niedzielę
  • Chania (Grecja): do 31 sierpnia w każdy poniedziałek oraz piątek
  • Heraklion (Grecja): do 31 sierpnia w każdy poniedziałek oraz czwartek
  • Kos (Grecja): do 25 sierpnia w każdy wtorek
  • Majorka (Hiszpania): do 29 sierpnia w każdą sobotę
  • Rodos (Grecja): do 29 sierpnia w każdą środę oraz sobotę
  • Saloniki (Grecja): do 26 sierpnia w każdą środę
  • Split (Chorwacja): do 30 sierpnia w każdą niedzielę
  • Tirana (Albania): do 30 sierpnia w każdą niedzielę
  • Zakintos (Grecja): do 28 sierpnia w każdy piątek

Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej Katowice Airport powiedział:

Wznowienie, po ponad 120 dniach przerwy, połączenia krajowego pomiędzy Pyrzowicami a Warszawą to dobra informacja dla mieszkańców województwa śląskiego. Jestem przekonany, że ruch na tym kierunku będzie się systematycznie odbudowywał i że w pewnej perspektywie czasu wróci do poziomu notowanego przed pandemią. Warto dodać, że obserwujemy znaczące zainteresowanie dziesięcioma kierunkami uruchomionymi przez LOT z Pyrzowic w ramach projektu #LotNaWakacje. Dlatego optymalnie byłoby, gdyby w przyszłości zagraniczne kierunki narodowego przewoźnika zagościły w siatce połączeń Katowice Airport na dłużej niż tylko w sezonie wakacyjnym.

Wakacyjne promocje LOT-u

Połączenia oferowane przez LOT w lipcu i sierpniu dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach. Bilet w jedną stronę z bagażem podręcznym można kupić już od 99 PLN, w dwie strony od 199 PLN. Rejsy nastawione są na ruch turystyczny, dlatego w sprzedaży dostępna jest tylko klasa Economy.

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,922ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze