LOT szuka dodatkowych pieniędzy… w kieszeniach pasażerów

LOT rozszerza ofertę taryf przewozu bagażu również na rejsach azjatyckich. Taryfa LOT Economy SAVER umożliwia zakup biletów na podróże z Polski i Węgier m.in. do Tokio i Seulu, planowane po 1 grudnia br., tylko z bagażem podręcznym.

Taryfa Economy SAVER, czyli lot wyłącznie z bagażem podręcznym, do tej pory była dostępna na trasach europejskich LOT-u oraz w rejsach do USA i Kanady. Ze względu na dużą popularność oferty, polski przewoźnik zdecydował się udostępnić ją do sprzedaży również na obsługiwanych przez LOT trasach azjatyckich. Oferta już jest dostępna w sprzedaży dla podróży rozpoczynających po 1 grudnia br. z Polski, Węgier i wybranych pozostałych krajów europejskich (z przesiadką w Warszawie).

Michał Fijoł, Członek Zarządu ds. Handlowych Polskich Linii Lotniczych LOT powiedział:

Stale udoskonalamy nasz produkt, aby jak najlepiej odpowiadał on na potrzeby klientów. Nasze analizy wykazały, że opcja Economy Saver z bagażem podręcznym dobrze sprawdza nie tylko na trasach europejskich, ale cieszy się znaczącą popularnością także w ramach podróży transatlantyckich. Jest to szczególnie ważne dla wrażliwych na cenę pasażerów z segmentu turystycznego, który, jak wynika z analiz, odbuduje się najszybciej. W miarę stopniowego przywracania kolejnych połączeń dalekodystansowych, bilety w taryfie saver będą też dostępne na pozostałych kierunkach azjatyckich LOT-u. Liczymy, że nowa oferta będzie cieszyła się rosnącym zainteresowaniem pośród pasażerów z Polski i pozostałych krajów Europy .

W ramach taryfy LOT Economy SAVER pasażerowie mają możliwość zabrania ze sobą bagażu podręcznego o wadze do 8 kg (przy czym suma trzech wymiarów bagażu podręcznego nie może przekraczać 118 cm) oraz dodatkowo do kabiny torbę z laptopem albo torebkę podręczną o maks. wymiarach 40 x 30 x 8 i wadze maks. 2 kg.

Przewoźnik wciąż pozostawi wybór pasażerom, którzy decydując się na taryfę Economy SAVER będą chcieli dodatkowo zakupić bagaż rejestrowany. Ceny zaczynają się od 270 PLN/ 70 USD/ 21200 HUF za jedną sztukę bagażu. Na rejsach azjatyckich dostępne będą także regularne taryfy z możliwością nadania bagażu: LOT Economy Class (1 x 23 kg), LOT Premium Class (2 x 23 kg) i LOT Business Class (3 x 32 kg).

Trudno ocenić czy nowa taryfa to rzeczywiście „troska” o pasażerów i chęć umożliwienia im wyboru czy raczej sposób na pozyskanie dodatkowych pieniędzy za zakup bagażu rejestrowanego.

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,806ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze