Linie Emirates i South African Airways rozszerzają porozumienie code-share

Największe linie lotnicze świata Emirates i narodowy przewoźnik z RPA South African Airways (SAA) rozwijają strategiczną współpracę. Rozszerzają porozumienie code-share i wprowadzając nowe kierunki dla pasażerów obydwu linii.

SAA i Emirates

Po uzyskaniu zgody rządu, SAA i Emirates rozpoczną realizację rozszerzonej umowy, która uzupełni i wzmocni porozumienie code-share. Funkcjonuje ono z powodzeniem od 1997 r. w rozmaitych aspektach działalności i obsługi klienta. Tylko w roku 2017/18 dzięki porozumieniu Emirates i SAA z większej wygody i wyboru połączeń skorzystało około 90 tys. pasażerów.

Linie Emirates rozpoczęły loty do RPA w 1995 r. otwarciem połączenia Dubaj-Johannesburg. SAA i Emirates nawiązały współpracę ponad 20 lat temu. Podpisały pierwsze w historii Emirates porozumienie code-share w czerwcu 1997 r., na mocy którego kod SAA zaczął pojawiać się na połączeniach Emirates do Dubaju.

SAA może zaoferować swoim pasażerom osiem lotów dziennie realizowanych przez Emirates na trasie z RPA do Dubaju (4 loty dziennie z Johannesburga, w tym na pokładzie kultowego Airbusa A380, 3 loty dziennie z Kapsztadu i jeden lot dziennie z Durbanu). Nowa umowa oznacza rozszerzenie porozumienia w ramach siatek połączeń obu przewoźników.

Atrakcyjne programy lojalnościowe

Linie będą dążyć do ściślejszego współdziałania w zakresie siatek połączeń, kontaktu z klientem, usług cargo i rozkładów lotów w celu usprawnienia podróży i przepływu pasażerów. Dostępność połączeń wzrośnie dzięki korekcie czasu przesiadek w Johannesburgu, ze szczególnym uwzględnieniem popularnych rynków regionalnych. Nowa umowa przewiduje uatrakcyjnienie programów lojalnościowych – Emirates Skywards i Voyager by SAA. Linie Emirates zostały partnerem programu Voyager w 2000 r., dzięki czemu jego członkowie mogą gromadzić i wymieniać mile na trasach obsługiwanych przez Emirates. Z kolei członkowie programu Skywards mogą gromadzić i wymieniać mile na trasach realizowanych przez SAA.

Niezależnie od nowej umowy przewoźnicy będą działać w innych obszarach dwustronnej współpracy i dzielić się najlepszymi praktykami w rozmaitych obszarach działalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here