Lepiej nie planuj podróży do tego regionu. Od czwartku wprowadzają nowe restrykcje

Rząd wspólnoty autonomicznej Katalonii, ogłosił w poniedziałek lockdown w gminach w całym regionie. Nowe obostrzenia wejdą w życie na okres 10 dni.

Jak poinformowała podczas popołudniowej konferencji prasowej w Barcelonie odpowiedzialna za katalońskie służby medyczne Alba Verges, nowe restrykcje epidemiczne zaczną obowiązywać od czwartku. Przewidują one m.in. zakaz opuszczania gmin.

Na podstawie nowych przepisów sanitarnych podczas weekendu zabronione będzie wychodzenie z domów bez ważnego powodu, np. konieczności udania się do pracy lub zakupu podstawowych produktów spożywczych. Dozwolone będą też krótkie wyjścia związane z rekreacją.

Verges zapowiedziała, że w związku z lockdownem zamknięte zostaną placówki rozrywki, a także średniej i dużej wielkości sklepy:

Od czwartku funkcjonować będą mogły tylko sklepy o powierzchni poniżej 400 m kw. oferujące dobra podstawowe.

Dodała, że choć od 11 stycznia wznowią pracę katalońskie placówki oświatowe, regionalne władze zabroniły organizowania w szkołach zajęć pozalekcyjnych.

Przedstawicielka władz Katalonii wyjaśniła, że argumentem przemawiającym za lockdownem jest wysoka liczba nowych infekcji koronawirusem podczas ostatnich dwóch tygodni.

W ciągu ostatniej doby w Katalonii zmarły 32 osoby zainfekowane koronawirusem, a zakaziło się ponad 1,3 tys. W poniedziałek liczba przypadków infekcji na 100 tys. mieszkańców przekroczyła tam 400.

Źródło: PAP

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,909ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze