Lecisz do Hiszpanii? Uważaj, bo zmieniły się zasady wjazdu

Jeśli planujesz podróż do Hiszpanii i nie jesteś zaszczepiony, uważaj na termin, w którym zamierzasz wykonać test antygenowy. Rząd Hiszpanii zmienił przepisy dotyczące warunków wjazdu do tego kraju turystów na podstawie testów antygenowych.

Nowe prawo zmieniło okres ważności testu antygenowego z 48 do 24 godzin. Oznacza to, że trzeba go zrobić praktycznie w dniu wyjazdu do Hiszpanii.

Nowe zasady, które obowiązują od wtorku, nie zmieniają jednak innych warunków wjazdu do Hiszpanii.

Osoby zaszczepione nadal wjadą do Hiszpanii bez testów. Cały czas honorowany jest także certyfikat poświadczający przebycie Covid-19 (może to być zaświadczenie od lekarza).

Wszyscy podróżni przybywający do Hiszpanii drogą powietrzną lub morską są zobowiązani również do wypełnienia formularza sanitarnego. Jest on dostępny na stronie www.spth.gob.es lub poprzez bezpłatną aplikację SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH. Formularz generuje kod QR, który następnie należy okazać przed wejściem na pokład samolotu lub statku pasażerskiego oraz po przybyciu do Hiszpanii.

Pomimo posiadania certyfikatu COVID-19 pasażerowie są zobowiązani także do poddania się kontroli zdrowotnej. Może ona obejmować mierzenie temperatury, sprawdzanie dokumentów oraz ocenę ogólną (wizualną) stanu zdrowia. Mierzenie temperatury będzie się odbywało poprzez kamery termowizyjne lub termometry bezkontaktowe. Za gorączkę będzie uznawana temperatura 37,5 °C oraz wyższa.

Jak informuje PAP – Ministerstwo zdrowia Hiszpanii wyjaśniło, że skrócenie okresu ważności testów antygenowych wynika z konieczności “prewencji i kontroli infekcji Covid-19” w sytuacji wciąż wysokiej liczby zakażeń.

Źródło: PAP, gov.pl

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
30,631ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze