Lato, wakacje, upały? Bezpłatna woda do picia na lotnisku Chopina

Lato, wakacje i upały to okres, kiedy szczególnie musimy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Lotnisko Chopina przypomina, że w strefie zastrzeżonej terminala są udostępnione źródełka z bezpłatną wodą pitną dla pasażerów.

Źródełka zostały zainstalowane już w zeszłym roku. Są dostępne w tzw. strefie tranzytowej, za strefą kontroli bezpieczeństwa. Poidełka są wyposażone w kraniki, za pomocą których pasażerowie mogą nalać wodę do kubków lub napełnić butelki.

Darmowa woda na lotnisku

Dwa źródełka z bezpłatną wodą ustawione są w strefie Schengen, jedno w non-Schengen. Woda z urządzeń spełnia wszystkie wymagane normy wody pitnej.

Lotnisko Chopina było pierwszym lotniskiem w Polsce i jednym z pierwszych w regionie, na którym pasażerowie otrzymali dostęp do darmowej wody pitnej.

Hubert Wojciechowski, dyrektor Biura Marketingu i PR Lotniska Chopina

Bardzo ważny dla odpowiedniego komfortu i zdrowia pasażerów, szczególnie podczas letnich upałów, jest dostęp do wody pitnej. Zainstalowane w zeszłym roku na terminalu źródełka sprawiają, że każdy oczekujący na lot z naszego lotniska może bezpłatnie się napić lub napełnić butelkę wodą.

Źródełka z bezpłatną wodą pitną dla pasażerów zostały udostępnione przez Lotnisko Chopina w Warszawie, wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji m.st. Warszawy S.A.

Lokalizacja punktów:

  • Punkt nr 1 (strefa Schengen) – na prawo, za kontrolą bezpieczeństwa w strefie AB
  • Punkt nr 2 (strefa Schengen) – w pobliżu Gate’u 38/39
  • Punkt nr 3 (strefa non-Schengen) – obok Gate’u 21/22
Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
27,036ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze