Koniec z maskami w Ryanair? Niestety nie do końca

W tym tygodniu EASA (Unijna Agencja ds. Bezpieczeństwa Lotniczego) wraz z Europejskim Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób wydały komunikat, wedle którego od 16 maja zakrywanie ust i nosa podczas podróży lotniczych nie będzie obowiązkowe. Niestety jak poinformował Ryanair, wcale nie oznacza to całkowitego zniesienia obowiązku noszenia masek na wszystkich trasach.

Ryanair przypomniał, że maski będą nadal obowiązkowe podczas lotów do 15 krajów UE, nawet po 16 maja.

Ryanair powiedział, że działa zgodnie z nową rekomendacją Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) i Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC). W środę 11 maja rano agencje wspólnie ogłosiły koniec obowiązywania masek w samolotach i na lotniskach.

W komunikacie agencji pojawiło się zastrzeżenie, że jeśli w danym kraju nadal obowiązują obowiązkowe zasady dotyczące noszenia masek w transporcie publicznym, linie lotnicze również powinny podjąć stosowne środki ostrożności.

Gdzie dalej obowiązuje nakaz noszenia masek w transporcie publicznym?

Kraje, w których nadal obowiązują pewne formy obowiązkowego prawa dotyczącego noszenia masek, to Austria, Cypr, Czechy, Estonia, Francja, Niemcy, Grecja, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Portugalia i Hiszpania.

Dyrektor generalny Ryanair, Eddie Wilson, ma nadzieję i spodziewa się, że wymienione powyżej popularne kraje turystyczne zmienią własne zasady dotyczące masek w transporcie publicznym jak najszybciej. Powiedział:

Cieszymy się z tego złagodzenia zasad ze strony EASA i ECDC, które wejdzie w życie od poniedziałku 16 maja. Od tego dnia maski na twarz będą opcjonalne we wszystkich lotach Ryanair z wyjątkiem lotów do/z 15 państw UE, w których maski pozostają obowiązkowe w transporcie publicznym.

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,890ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze