Kolejny kraj wprowadza ostrzejsze wymagania dotyczące maseczek

Kolejny rząd z obawy przed koronawirusem wprowadza ostrzejsze przepisy. Kilka krajów już wprowadziło obowiązek noszenia maseczek FFP2. Od wtorku 23 lutego kolejny kraj zaostrzy regulacje dotyczące zasłaniania ust i nosa.

Czeski rząd zdecydował, że od północy z poniedziałku na wtorek we wszyskich środkach komunikacji publicznej i zamkniętych przestrzeniach publicznych w których znajduje się więcej osób (np. w sklepach) nie będzie można już nosić maseczek materiałowych. Jedyne dozwolone będą maseczki typu FFP2, KN95 i maski wykonane z nanowłókien. Ewentualnie będzie można zastąpić takie maseczki dwoma maseczkami chirurgicznymi.

Oczywiście usta i nos należy zasłaniać także na świeżym powietrzu (gdy nie można zachować dwumetrowego dystansu od innych osób) i we wszystkich zamkniętych przestrzeniach publicznych – tam jednak można nosić maseczki materiałowe.

Jak podają agencje:

W Czechach od godz. 21 do 5 trwa godzina policyjna. Działają tylko sklepy z najpotrzebniejszymi towarami, restauracje serwują jedynie posiłki na wynos. Zamknięte są miejsca rozrywki, obiekty sportowe (w tym wyciągi narciarskie) i placówki kultury. Większość uczniów objęta jest edukacją zdalną.

Podobne ograniczenia wprowadzono wcześniej w Niemczech. Tam obowiązkowe noszenie maseczek chirurgicznych bądź masek o standardzie FFP2 lub FFP3 dotyczy pobytu w sklepach i w transporcie zbiorowy. Maseczki typu FFP2 trzeba też nosić przebywając na wszystkich niemieckich lotniskach i w samolotach.

W Austrii noszenie maseczki FFP2 jest obowiązkowe w wielu zamkniętych przestrzeniach publicznych, m.in. w sklepach, środkach komunikacji zbiorowej, muzeach i bibliotekach. Z kolei we Francji, w której zasłanianie ust i nosa jest obowiązkowe w zamkniętej i otwartej przestrzeni publicznej, maseczki medyczne są tylko zalecane. Czy podobne zalecenia wprowadzi polski rząd?

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,907ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze