Jesteś jedną z osób, które zrobiły tam zdjęcie? To najczęściej fotografowane miejsca na świecie!

Śledząc różne profile podróżnicze na Instagramie można odnieść wrażenie, że wiele miejsc już się widziało wiele razy. Nic dziwnego, niektóre są częściej fotografowane niż inne. Ale w których miejscach ludzie najczęściej robią zdjęcia? A może sam tam pstryknąłeś parę fotek? Przekonaj się!

Badacze zatrudnieni przez sieć hoteli InterContinental przejrzeli dla ciebie cały Instagram i stwierdzili, które miejsca są najczęściej fotografowane. Podczas jednego tygodnia sprawdzali, które oznaczenia zdjęć są najczęściej używane, analizując tysiące pojawiających się postów.

Co najczęściej fotografujemy?

Na szczycie listy znalazła się… wieża Eiffla. Pojawiała się na aż 53% zdjęć z Paryża w określonym wycinku czasu i na 10% zdjęć z całego świata. Czyli co dziesiąte zdjęcie na świecie dotyczyło tej jednej wieży! Na drugim miejscu uplasował się Bund, czyli słynna nabrzeżna promenada w Szanghaju. Znalazła się na 44% wszystkich zdjęć z tego miasta. Z kolei pierwszą trójkę zamyka Burdż Kalifa, czyli słynny wieżowiec w Dubaju. Uwieczniono go na 36% wszystkich zdjęć z największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Następna na liście najczęściej fotografowanych znalazła się Opera w Sydney, a tuż za nią Piramida Teotihuacan w Meksyku, Pałac Buckingham w Londynie i Central Park w Nowym Jorku. Żadne z tych miejsc nie jest zapewne zaskoczeniem, zwłaszcza że wszystkie przyciągają miliony turystów.

Być może coraz więcej turystów po prostu chce odhaczyć kolejne miejsce na swojej liście tego, co koniecznie chcą zobaczyć. Stąd taka popularność wszystkich powyższych miejsc. A może te miejsca są na tyle ciekawe, że warto po prostu tam pojechać? Jedno jest pewne – czasami warto zejść z utarte szlaku i zobaczyć coś nieoczywistego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here