Jest lepiej! Kolejny kraj luzuje restrykcje!

Holandia to kolejny kraj, który wraca powoli do normalności. We wtorek rząd poinformował o zamiarze złagodzenia niektórych restrykcji związanych z koronawirusem, w tym m.in. o zniesieniu godziny policyjnej.

Na wtorkowej konferencji prasowej premier Holandii Mark Rutte powiedział, że rząd zamierza stopniowo luzować obostrzenia, które były wprowadzone w związku z pandemią Covid-19:

Od 28 kwietnia robimy ostrożny krok w kierunku przywrócenia normalności.

Na pierwszy ogień poszła godzina policyjna. Nie będzie ono obowiązywać już od przyszłej środy. Dotychczas nie wolno było wychodzić z domu między 22:00 a 4:30.

Rząd planuje także otwarcie ogródków gastronomicznych. Niestety tylko od 12 do 18 i z zachowaniem minimalnej odległości 1,5 metra między klientami restauracji

28 kwietnia zniknie też obowiązek rejestrowania się online, żeby zrobić zakupy. (Ten przepis bardzo przeszkadzał wielu mieszkańcom Niderlandów.)

Rutte zapowiedział, że od 28 kwietnia nie trzeba już będzie rejestrować się online, aby zrobić zakupy; ten obowiązek zostanie zniesiony.

Niestety nie ma na razie mowy o zniesieniu obowiązkowych testów, które należy wykonać przed przylotem do Holandii. Jak tylko to się zmieni, damy Wam znać!

Poprzedni artykuł6000 zł kary za nieprzestrzeganie obowiązkowej kwarantanny po przylocie! Sprawdź gdzie
Następny artykułKarmienie wombatów, niańczenie leniwców: 7 pomysłów na wolontariat ze zwierzętami. Ile to kosztuje?
blank
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here