Hiszpania znosi kwarantannę dla turystów. Zobacz od kiedy

Od 1 lipca zniesiona zostanie w Hiszpanii obowiązkowa dwutygodniowa kwarantanna dla osób, przybywających z zagranicy – zapowiedział w poniedziałek rząd Pedra Sancheza.

Jak poinformowała minister przemysłu, handlu i turystyki Reyes Maroto, decyzje prawne dotyczące uchylenia obowiązkowej kwarantanny zapadną po zakończeniu stanu zagrożenia epidemicznego. Ten upłynie w Hiszpanii 7 czerwca.

Maroto przypomniała, że nakaz kwarantanny obowiązuje w Hiszpanii od 15 maja. Zobowiązuje on osoby, które przybyły do tego kraju, do pozostawania w miejscu zakwaterowania z wyjątkiem wyjścia do lekarza, udania się na zakupy lub nagłego przypadku.


Deklarację Maroto potwierdziła w poniedziałek inna członkini rządu Sancheza, szefowa hiszpańskiej dyplomacji Arancha Gonzalez Laya. W komunikacie opublikowanym na twitterze napisała też, iż “najgorsze już minęło” w związku z epidemią:

Od lipca reaktywujemy stopniowo turystykę międzynarodową, znosząc kwarantannę i w pełni zapewniamy bezpieczeństwo sanitarne.

W sobotę premier Sanchez zapowiedział, że od lipca Hiszpania przywróci swobodny ruch turystyczny, który od marca został ograniczony z powodu epidemii koronawirusa.

Zapewniając podczas konferencji prasowej w Madrycie turystów o “bezpiecznym sezonie urlopowym”, Sanchez wezwał też właścicieli hiszpańskich hoteli i placówek gastronomicznych do rozpoczęcia przygotowań do wznowienia pełnej działalności swoich obiektów.

Źródło: PAP

1 KOMENTARZ

  1. Czy termin 1 lipca jest terminem, w którym kończy się obowiązek kwarantanny również dla tych, którzy przyjechali przez 1 lipca? Przykład: Przylatuję 30. czerwca. Czy czas mojej kwarantanny będzie wynosil 14 dni (do 13 lipca), czy moja kwarantanna skończy się z dniem 1 lipca? Oczywiście przy założeniu, że jest się w pełni zdrowym.
    Nie ma nigdzie informacji na ten temat…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here