Hiszpania przedłuża restrykcje wjazdowe do 15 czerwca

Władze hiszpańskie ogłosiły, że kraj zdecydował się przedłużyć obowiązujące przepisy wjazdowe dotyczące COVID-19 dla wszystkich podróżnych do 15 czerwca.

Ogłoszenie o przedłużeniu restrykcji dotyczących zasad wjazdu przekazało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Hiszpanii.

„Rozporządzenie wydane przez Ministra Spraw Wewnętrznych przedłuża wszystkie obecne ograniczenia na zewnętrznych granicach lądowych, morskich i powietrznych Hiszpanii zgodnie z zaleceniami Rady Unii Europejskiej w związku z kryzysem zdrowotnym wywołanym przez COVID-19 do godziny 24: 00 godz. 15 czerwca 2022 r. i zastępuje obecną, która wygasa w niedzielę 15 maja.”

Oznacza to, że wszyscy podróżni w wieku powyżej 12 lat z Unii Europejskiej / Europejskiego Obszaru Gospodarczego są zobowiązani do przedstawienia Europejskiego Certyfikatu Covid-19 po przyjeździe. Może to być:

  • zaświadczenie o szczepieniu, które potwierdza, że ​​posiadacz ukończył szczepienie podstawowe w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy,
  • zaświadczenie o byciu ozdrowieńcem, które potwierdza, że ​​jego posiadacz w ciągu ostatnich sześciu miesięcy uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa,
  • negatywny wynik testu PCR lub szybkiego testu antygenowego wykonanego odpowiednio w ciągu 72 lub 48 godzin przed przybyciem do Hiszpanii,

Bardziej restrykcyjne przepisy dotyczą podróżnych z krajów trzecich. Podróżnym z krajów trzecich zezwala się na wjazd do Hiszpanii w celach podróży tylko wtedy, gdy posiadają ważne świadectwo szczepienia lub bycia ozdrowieńcem.

Czytaj też: Hiszpania znosi tak nielubiany przez turystów przepis. Zmiany już od dzisiaj!

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
30,621ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze