Emirates radzi jak przygotować się do podróży z małymi dziećmi

Już wkrótce tysiące rodzin uda się na zasłużone wakacje. Linia lotnicza Emirates radzi, jak przygotować się do podróży z niemowlętami i małymi dziećmi. 

Jeśli zatem wybierasz się w podróż z małym dzieckiem z tym przewoźnikiem, możesz być spokojny. Otrzymasz wystarczającą pomoc, aby bezproblemowo poruszać się po lotnisku jak i odbyć bezpieczną podróż już na pokładzie. Przewoźnik wkracza do akcji już na lotnisku, pozwalając rodzinom ominąć kolejki i przejść prosto do wyznaczonych specjalnie dla nich stanowisk odprawy.

Masz pierwszeństwo wejścia na pokład

Podróżujący z małymi dziećmi zawsze wchodzą na pokład w pierwszej kolejności, aby mogli w spokoju zająć swoje miejsca. Jeśli lecisz z niemowlęciem, możesz zabrać ze sobą dodatkowy bagaż rejestrowany oraz więcej bagażu podręcznego.

Podróżni z dziećmi mogą liczyć też na korzyści na pokładzie samolotu. Na przykład w klasie ekonomicznej miejsca w pierwszym rzędzie są zarezerwowane dla pasażerów, którym towarzyszą najmłodsi. Ponadto w łazienkach samolotu znajdują się stoliki do przewijania oraz zestawy przydatnych akcesoriów dla niemowląt takich jak pieluchy, śliniaki czy chusteczki.

Na pasażerów Emirates w wieku od 2 do 12 lat czekają ich ulubione dania. Oprócz tego przewoźnik wspólnie z ekspertami od podróży Lonely Planet Kids stworzyły zestawy zachęcające starsze dzieci do poznawania świata. Dzieci otrzymują zestawy na własność.

ły chłopczyk z laptopem z samolocie
Fot. Shutterstock

Pasażerowie w wieku powyżej 2 lat mogą liczyć na dodatkowe korzyści po dołączeniu do programu lojalnościowego Emirates Skywards.

Wskazówki dla rodziców od Emirates

  1. Wyjedź na lotnisko z dużym wyprzedzeniem. Nigdy nie wiadomo, kiedy trzeba będzie zrobić postój, żeby nakarmić dziecko czy zmienić mu pieluchę.
  2. Zabierz ze sobą dowód tożsamości dziecka, np. akt urodzenia, książeczkę szczepień lub paszport. Tak, niemowlę musi mieć swój paszport.
  3. Jeśli twoje dziecko nosi inne nazwisko niż ty, być może będziesz musiał(a) wykazać, że jesteście spokrewnieni i że masz prawo wyjechać z nim z kraju. Potrzebne dokumenty zależą od twojej sytuacji rodzinnej, ale może to być np. akt urodzenia lub zaświadczenie podpisane przez drugiego rodzica twojego dziecka.
  4. Weź wózek. Linie Emirates udostępnią ci bezpłatnie wózek spacerowy na terenie Terminalu Emirates na lotnisku w Dubaju, co ułatwi poruszanie się po lotnisku i przejście do bramki, przed którą możesz zostawić wózek.
  5. Spakuj bagaż podręczny w przemyślany sposób. Nie wkładaj pieluch na dno torby.
  6. Upewnij się, że masz przy sobie wystarczająco dużo pieluch, chusteczek i butelek z mlekiem (w razie potrzeby), zabawki, kocyk i ubrania na zmianę.
  7. Miej pod ręką butelkę wody. Zarówno podróż samolotem, jak karmienie piersią powodują odwodnienie.
  8. Poproś o miejsce przy korytarzu. Przeciskanie się przez rząd pasażerów w drodze do toalety jest trudne.
  9. Zaczekaj z karmieniem do startu lub lądowania. Ssanie pomaga dzieciom wyrównać ciśnienie w uszach.
  10. Podziel mleko w butelce na więcej mniejszych porcji– na start i lądowanie oraz na wypadek, gdyby dziecko nie chciało zasnąć.

Dr Sandi Mann, psycholog i badaczka zjawiska nudy brytyjskiego University of Central Lancashire powiedziała:

Czasami dziecko nudzi się szybciej, jeśli ma zbyt wiele zajęć na raz i każdemu z nich poświęca mniej czasu. Kiedy mają ograniczony wybór, proste materiały aktywizujące takie jak kredki i papier stają się bardzo atrakcyjne.

Maciej Pyrka, Country Manager Emirates na Polskę, dodaje:

Przywiązujemy szczególną uwagę do rzeczy, które zapewniają wygodną podróż rodzinom, a zwłaszcza najmłodszym pasażerom. Oferujemy zabawki, opakowania chusteczek i pieluch, a także pokarm i mleko dla niemowląt, na wypadek, gdyby rodzice o czymś zapomnieli. Ponadto dostosowujemy naszą obsługę i pomoc do czasu podróży oraz tożsamości kulturowej i zwyczajów rodzin, wszak mamy przeszło 30-letnie doświadczenie i latamy do 160 kierunków w 85 krajach świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here