Dzisiaj rusza nowe połączenie LOT-u! Zobacz dokąd można polecieć

Dzisiaj będzie miała miejsce premiera połączenia z Warszawy do Bejrutu. O godz. 22:30 z Lotniska Chopina wystartuje pierwszy samolot Polskich Linii Lotniczych LOT do stolicy Libanu. 

W czerwcu, wrześniu i październiku loty będą się odbywały cztery razy w tygodniu, a w lipcu i sierpniu pięć razy. Połączenia będą wykonywane m.in. samolotem Embraer 195. W zależności od wersji posiada on na pokładzie od 112 do 118 miejsc dla pasażerów. 

Przewidywany czas lotu z Warszawy do Bejrutu to 3 godz. 25 minut i 3 godz. 40 minut z Bejrutu do Warszawy. Samolot będzie startował z Lotniska Chopina o godz. 22:30, żeby lądować na lotnisku w Bejrucie o godz. 2:55 czasu lokalnego. Rejs w przeciwną stronę będzie rozpoczynał o godz. 3:50 lokalnego czasu z przewidywaną godziną lądowania o godz. 6:30 na Lotnisku Chopina. 

Ułatwienia wizowe między Polską a Libanem

Według oficjalnych libańskich danych, tylko w 2018 roku przyjechało tam prawie pół miliona turystów. Ułatwieniem dla pasażerów jest fakt, że między Polską i Libanem obowiązują przepisy niewymagające wcześniejszego występowania o wizę. Pieczątkę wjazdową otrzymuje się na lotnisku. 

Rozkład został skonstruowany w ten sposób, żeby umożliwić dogodny czas przesiadek w Warszawie w drodze do portów w Europie Zachodniej, Północnej i na Bałkanach. LOT upatruje szansy w ograniczonej obecnie ofercie rejsów do Libanu z Europy Środkowo-Wschodniej innych przewoźników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here