Do Włoch bez testów! Koniec z restrykcjami

Na taką wiadomość czekało wielu miłośników Italii! W końcu Włosi zdecydowali się na zniesienie restrykcji wjazdowych, znosząc obowiązek przedstawiania przepustki Green Pass. Zniesiona zostaje także 5-dniowa kwarantanna dla osób bez szczepienia lub bez negatywnego wyniku testu na Covid.

Do tej pory wszyscy podróżni byli zobowiązani do okazania zaświadczenia o szczepieniu, potwierdzającego, że posiadacz wykonał szczepienie podstawowe w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy lub otrzymał zastrzyk przypominający. Z kwarantanny zwalniało też zaświadczenie o byciu ozdrowieńcem oraz negatywny wynik testu na Covid.

Wiadomość o zniesieniu obostrzeń wjazdowych została podana przez włoskie Ministerstwo Zdrowia. Ministerstwo poinformowało, że obecny obowiązek okazania przepustki COVID po przyjeździe do Włoch nie zostanie przedłużony po jej wygaśnięciu 31 maja, donosi SchengenVisaInfo.com .

„Od 1 czerwca koniec z Green Pass przy wjeździe do Włoch. 31 maja wygasa rozporządzenie Ministra Zdrowia, które przewiduje wjazd do Włoch tylko na podstawie Green Pass.” – czytamy w oświadczeniu resortu.

Zgodnie z oświadczeniem ministra, od 1 czerwca wszyscy podróżujący, niezależnie od kraju pochodzenia, nie będą już musieli posiadać ważnego zaświadczenia o szczepieniach, rekonwalescencji lub testach, kiedy dotrą do Włoch.

Włochy są jednym z krajów UE, które utrzymały jedne z najbardziej rygorystycznych ograniczeń ze względu na wysoki wskaźnik infekcji, który rejestrowały na wczesnych etapach pandemii.

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
30,621ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze